پايان پشتيباني ماکروسافت از اينترنت اکسپلورر ۸-۹-۱۰ تا هفته آينده

Print Friendly, PDF & Email

زماني تنها مرورگر بر روي کامپيوتر هاي ويندوز بيس، اکسپلورر بود و بس، تا اينکه مرورگرهاي ديگري هم به اين بازار پا گذاشتند مثل فايرفاکس، کروم ،سافاري … ولي در ايران بيشتر برنامه نويسان وب (دولتي ها) مبناي کارشان بر کدهاي اکسپلورر بود، حالا شرکت ماکروسافت اعلام داشته که از ۱۲ ژانويه به بعد از مرورگرهاي ۸-۹ و ۱۰ پشتيباني نخواهد کرد. و بايد تمامي کاربران مرورگر اکسپلورر خود را به ۱۱ ارتقاء دهند. در همين راستا ماکروسافت يک پچ جديد براي ارتقاء بر روي ويندوز هاي ۷ و سرور ۲۰۰۸ ارسال مي دارد تا کاربران به وسيله آن مرور خود را به روز کنند.

با در دست داشتن این اطلاعات، لازم است بدانیم که مایکروسافت از این به بعد برای نسخه های یاد شده آپدیت امنیتی و پشتیبانی فنی ارايه نخواهد کرد و ادامه ی استفاده از چنین نرم افزار هایی می تواند به آسیب پذیری جدی منجر شود که ممکن است مورد سوء استفاده ی مجرمین سایبری قرار بگیرد.

به عنوان حرف آخر، مایکروسافت از کاربران خود درخواست کرده است یا مرورگرهای خود را به آخرین نسخه ی اینترنت اکسپلورر یعنی نسخه ی ۱۱ ارتقا دهند، و یا با ارتقای سیستم عامل خود به ویندوز ۱۰، از مرورگر جدید Microsoft Edge بهره مند شوند.

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A