جوجه جغد، جورابي که نجات دنده جان نوزادان مي شود

Print Friendly, PDF & Email

در نمايشگاه CES 2016 از جورابي رونمايي شد به نام جوجه جغد، اين جوراب هوشمند مي تواند کمک شاياني در شناسايي بيماري هاي قلبي و عروقي در نوزادان و کودکان شود.

روش کارکرد به اين صورت است که سنسورهايي که در اين جوراب وجود دارد به همراه يک پد، ميزان ضربان قلب و ميزان اکسيژن خون را اندازه گيري و از طريق بلوتوث به گوشي هوشمند پدر و مادر ارسال مي دارد.

يک باشگاه خصوصي با توليد جوجه جغد در پي پايين آوردن هزينه​هاي پزشکي و پيشگيري از بيماري هاي قلبي و عروقي در بين کودکان اقدام به توليد اين گجت کرده است. اطلاعاتي که توسط اين گجت دريافت مي شود در اين باشگاه مورد بررسي قرار مي گيرد. در سال گذشته که ورژن بتاي اين گجت عرضه شده بود بيش از ۶ ميليارد داده در شش قاره رديابي شد، که اين مقدار بسيار چشمگير است. اما اين نبايد بدان معني باشد که نيازي به ويزيت دکتر ديگر نيست. اين سيستم فقط يک هشدار دهنده است.

اين باشگاه يک کار خوب ديگري که انجام مي دهد اين است با توجه به اينکه سرعت رشد کودکان خيلي زياد است، بعد از چند ما اقدام به ارسال جوراب بزرگتري براي کودکان مي کند. تا روند ثبت اطلاعات پزشکي نوزادان حداقل تا ۱۸ ماهگي ادامه يابد.

جوراب هوشمند

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A