نخستين سازه فلزي ساخته شده با پرينترهاي سه بعدي

Print Friendly, PDF & Email

استفاده از منابع زميني روزي به پايان مي رسد. به گفته شرکت asteroid mining موادي که امروزه در ساخت تلفن هاي هوشمند استفاده مي شود، مواد با ارزشي است که معادن سرشاري ندارند و به زودي تمام مي شودند. اين در حاليست که اين مواد در سيارک ها و سنگ هاي شناوري که در فضا هستند به وفور يافت مي شود.

اين شرکت در غرفه خود در نمابشگاه CES 2016  از چاپگر سه بعدي ۳D PROX DMP 320 رو نمايي کرد که قادر است سازه هاي فلزي را مستقيماً با چاپ سه بعدي بسازد. نمونه ساخته شده از يک شهاب سنگ است که در آرژانتين فرود آمده بود.

چاپگر فلزات۱

یک مدل کوچک از اين چاپگر ۳D بخشی از یک فضاپیما مثل فضاپیمای Arkyd که منابع سیاره ای را آزمایش مي کند خواهد شد. اما این واقعیت که منابع سیاره ای و سیستم های ۳D قادر به موفقیت چاپ با استفاده از مواد شهاب سنگ را داشته باشند، اولین گام مهم در جهت تحقق چشم انداز این شرکت است.

مدیر عامل شرکت asteroid mining کریس لي​وي​کي معتقد است که ما بايد به جاي اينکه سازه هايي را روي زمين بسازيم و به فضا ببريم، بايد آنها را در فضا و با استفاده از منابع موجود به وسيله اين پرينتر ها بسازيم.

این بدان معنی است که منابعي که براي اينگونه سفرها نياز داريم را در همان جا بدست آورده و استفاده مي کنيم. لي​وي​کي گفت: “میلیاردها و میلیاردها تن از این مواد در فضا وجود دارد ،“. “هر کس احتمالا شهاب سنگي را در موزه ديده ، در حال حاضر ما با اين تکنولوژی مي توانيم  مواد را با استفاده از یک چاپگر لیزری فلز با انرژی بالا بسازيم که اين کار بايد در فضا انجام شود.

چاپگر فلزات۲۱

تبدیل یک تکه شهاب سنگ به ماده اوليه يک چاپگر ۳D فرايند پيچيده اي است. براي اين کار با استفاده از نيروي پلاسما شهاب سنگ را به صورت ابر تبدیل کرده سپس از طريق خلاء رسوب” پودر فلزی استخراج مي کند “مثل باران از ابر متراکم. اين ابر نيکل آهن، باراني از گلوله هاي تيتانيوم را مي سازد.

کریس لي​وي​کي مي گويد:“ما در ابتداي عصر آهن ساخت و ساز در فضا هستيم.”

البته بايد گفت که استفاده از اين چاپگر در فضا وقتي که هيچ جازبه اي وجود ندارد چالش بزرگي است، که پيش روي شرکت asteroid mining است.

چاپگر فلزات۲۲۱

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A