بهترين هاي نمايشگاه CES 2016

Print Friendly, PDF & Email

هر سال در زمان اجراي نمايشگاه CES که به مدت يک هفته بر گذار مي شود، حجم زيادي از پيشرفت هاي تکنولوژيکي در تمامي زمينه ها ارائه مي شود که انتخاب بهترين هاي آن کار خيلي سختي است. در ادامه به معرفي چند نمونه از برترين هاي تکنولوژي مي پردازيم.

استفاده از تکنولوژی دیجیتال در حمل و نقل

در سال های اخیر نمايشگاه CES در ادامه فعالیت، خود را به یک ویترین برای نوآوری های دیجیتال در عرصه حمل و نقل تبديل کرده است.
جایزه Eye-Candy بهترين خودرو برای سال ۲۰۱۶ به اتومبيل مفهومي FZERO1 تعلق گرفت. اين خودرو با بدنه​ي فيبرکربن خود و چهار موتور برقي براي هر چرخ توانست به ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت دست يابد.

بهترين اتومبيل CES 2016

بالاخره بعد از يک انتظار طولاني شرکت فولکس واگن، Micro bus را ارائه کرد. این طرح که شاید بیش از اندازه خوش‌بینانه باشد، در آینده راننده مي تواند کنترل اتومبيل را با استفاده از صدا، و لمس چند دکمه بدون محدوديت فضاي نشستن و با مشاهداه چندين نمايشگر بزرگ، رانندگي کند. زمان شارژ اين اتومبيل برقي بسيار کوتاه خواهد بود.

فولکس واگن ۲۰۱۶

شاهکار جديد BMW در نمايشگاه CES 2016 اتومبيل i8 بود، که تجربه جديد را در راننگي ايجاد مي کرد، با داشتن سه صفحه نمايش، تمام اطلاعات و علائم را براي راننده نمايش مي دهند، مثل تماس تلفن، نقشه GPS، علائم جاده و اتومبيل هاي کناري.

bmw-i-vision-future-

بدون شک Ehang’s 184 AAV برترين وسيله نقليه پرنده خودمختار در نمايشگاه  CES 2016 بود. اين پهباد توانايي حمل سرنشين تا ۲۰۰ کيلوگرم را به صورت خودکار از يک مکان به مکان ديگر دارد.

پهباد حمل مسافر

صحبت از هواپیماهای بدون سرنشین، همواره جذابيت داشته بخصوص در نمايشگاه CES 2016، اما اين پرنده با استفاده از پيل هاي سوختي، که باعث پايين آمده زمان شارژ آن شده و استفاده از يک سيستم هوشمند انرژي مي تواند زمان بيشتري را پرواز کند. 

پرنده بدون سرنشين

برترين هاي واقعيت مجازي

واقعیت مجازی چند سالي است که معرفي شده، ولي در نمايشگاه CES 2016  سه مورد از برترين هاي VR را که در اختيار کاربران قرار گرفته اند را انتخاب مي کنيم

گزينه اول Oculus که کاربر را هم از لحاظ ديداري، هم شنوايي و هم لامسه به واسطه کنترل لمسي خود درموقعيت قرار مي دهد.

واقعيا مجازي Oculus

عينک واقعيت مجازي جديد HTC  داراي دوربين هايي است که به کاربر در مورد برخورد به اشياء داخل اتاق هشدار مي دهد.

اچ تي سي

سوني با ارائه يک VR براي پلي استيشن هرچند که کيفيت خيلي خوبي ندارد، ولي گزينه مناسبي براي ۱۵ ميليون مصرف کننده پلي استيشن خواهد بود. تا بازي هاي سه بعدي را با آن انجام دهند.

VR پلي استيشن

يک شرکت خلاق با تلفيق هد ست واقعيت مجازي با يک دوچرخه ثابت، علاوه بر نمايش مناظر متفاوت هنگام دوچرخه زدن، با استفاده از صدا هاي گوناگون، امکان ثبت فشار خون، ضربان قلب کار بر را مي دهد

VR دوچرخه مجازي

گجت هاي پوشيدني فراتر از ساعت هوشمند

هدفوني که در تصوير مشاهده مي کنيد مي تواند با متصل شدن به گوشي هوشمند فقط صداهايي را که دوست داريد برايتان پخش کند. مثلاً اگر از صداي بلند همسايه تان خسته شده ايد، و يا در يک کنسرت فقط بخواهيد صداي جاز را بشنويد مي توانيد از آن استفاده نمايد.

هدفون هوشمند

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A