دانشمندان به نانو پليمري براي درمان سريع استخوان هاي شکسته دست يافتند

Print Friendly, PDF & Email

یک تیم متشکل از محققان دانشگاه میشیگان تکنیک جدیدي برای کمک به ترميم سريعتر استخوان هاي شکسته، با استفاده از نانو پليمر هايي که از مولکول های micro RNA ساخته شده اند، دست يافتند. این روش ممکن است یک روز تاثیر زیادی بر دانش پزشکي ترميم و احيا سلول هاي آسيب ديده و درمان آنها داشته باشد.

در این مطالعه جدید که بر پایه تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ در حوزه کوچکي از نانو فيبر ها صورت گرفته، به جاي انتقال نانو فيبر به زخم و سلول هاي آسيب ديده براي ترميم، تمرکز بر استفاده​ي سلول هاي موجود در محل زخم براي ترميم و بهبودي استفاده مي شود.

در اين روش نانو پليمر هاي کوچک که از سلول هاي micro RNA ساخته مي شود به راحتي جراحت سلول هاي استخوان را پوشش داده، تا از مولکول هايي که ترم شکستگي استخوان را انجام مي دهند محافظت کرده، و انتقال مواد را براي رسيدن به آنها تسريع مي کنند.

ترميم استخوان با نانو ذرات

 

در این اينجا، مولکول های micro RNA قادر هستند به سلول‌های میزبان، براي تغییر در درمان استخوان و مکانیسم های بازسازي، کمک قابل توجهي کنند. پلیمر هاي حفاظتی که در محل وجود دارد، بصورت کنترل شده و آهسته مولکول های micro RNA را آزاد کرده، تا روند درمان ادامه يابد براي زمان طولاني حتي بيشتر از يک ماه.

این روش منافع ديگري در درمان و التيام سلول‌های زخم دارد، از آن جمله مي توان به کم کردن تورم زخمها اشاره کرد.

از این روش جدید در درمان موش های آزمایشگاهی استفاده شد، نتايج حاصله بسيار چشمگير بود به طوري که در آن استخوان و زخم با سرعت بيشتري ترميم يافتند. در آینده، اين تکنولوژی می‌تواند بسيار مفید باشد در کمک به تسهیل فرایند ترميم و یا تعمیر پوسیدگی دندان ها.

اين تکنولوژی جدید در حال کار کردن روی روش هاي جديد برای درمان با استفاده از RNA و DNA در طب و احیا و تقویت این امکان براي مقابله با پيري و ساير بيماري هاي انسان خواهد شد.

منبع: University of Michigan

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A