يک کامپيوتر قدرتمند خيلي ساکت

Print Friendly, PDF & Email

تصور کنيد کامپيوتري که هيچ فني نداشته باشد، احتمالاً فکر مي کنيد پس نبايد خيلي قدرتمند باشد، مثل تلفن هاي همراه که معمولاً يکپارچه هستند و آنچنان قدرت زيادي ندارند. ولي به تازگي شرکت Air top کامپيوتر هاي روميزي جديدي ساخته است، که بدون فن مي باشند، سيستم خنک کننده آن با استفاده از گردش طبيعي هوا به خنک کردن CPU و کارت گرافيک مي پردازد.

شرکت Air top قبلاً هم اقدام به ساخت کامپيوتر هاي مبتني بر لينوکس و ارزان قيمت نموده است، اما CompuLab با توجه به اينکه حدود ۳۰ سانتي متر ارتفاع و ۱۰ سانتي متر عرض دارد، که به نظر کوچک مي​آيد، ولي با امکان انتخاب یکي از پردازنده های Xeon اینتل یا پردازنده های E3 i7-5775C با کارت گرافيک هاي Nvidia GTX 950 و یا کارت گرافیک GeForce حرفه ای تر و يا Quadro M4000 با پشتيباني از ۳۲ گيگابايت رم و پشتيباني از چهار ديسک HDD يا SSD دو پورت لن گيگابيت، شش پورت USB و دو پورت HDMI در پشت و لن واي فاي ۸۰۲٫۱۱ac نمي تواند کامپيوتر ضعيفي باشد.

compulab-2

حالا چالش خنک کردن کامپيوتر، خيلي هوشمندانه است، هرکدام از CPU و GPU (چيپ گرافيک)در دو طرف کيس قرارداده شده اند که در آن از موادي که به خوبي حرارت را انتقال مي دهند استفاده شده، سپس با استفاده از ۱۴ لوله که هوا را انتقال مي هند و گرما را تخليه مي کنند بدون هيچ گونه سر و صدايي باعث خنک شدن کامپيوتر مي شوند.

قيمت تقريبي آن حدود ۱٫۱۲۸ دلار خواهد بود که به گفته سازنده، بدون سيستم عامل ارائه مي​شود، ولي امکان نصب ويندوز هاي ۷/۸/۱۰ و لينوکس را دارا مي باشد.

منبع: gizmag

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A