شاهکار جديد کفش هاي فوتبال آديداس

Print Friendly, PDF & Email

در سالهاي اخير شرکت آديداس با ارائه نوآوري هايي خود را در صدر رسانه هاي ورزشي قرار داده است. اين غول آلماني توليد کننده لوازم ورزشي، با ارائه کفش هايي که با پرينتر هاي سه بعدي از مواد بازيافتي، ساخته مي شوند دوباره سر زبان ها افتاد. و حالا اين شرکت با معرفي کفش جديد فوتبال که بيشتر شبيه جوراب است و فاقد بند مي باشد به نام laceless که در آخر همين هفته توسط برخي از برترين بازيکنان جهان تست مي شود، دوباره توجهات را به خود جلب کرد.

اين کفش جديد با استفاده از ترکيبات پلی اورتان (TPU) قسمت زيرين پا را در بر مي گيرد، و رويه کفش را با استفاده از ترکيبات ساده کشباف مانند به نام Primeknit که در سال ۲۰۱۴ توسط آديداس معرفي شد ساخته است، و اين دو بخش توسط يک سيستم قفل داخلي به يکديگر متصل شده اند. که اين ترکيب، کفش را شبيه جوراب کرده است.

ساختار بدون بند، با رويه وسيعتر باعث شده که شرايط بهتري را براي کنترل توپ فراهم آورد. به طوري که شايد بتوان گفت اين کفش ها، مثل دستکش دروازه​بانان، توپ را کنترل مي کنند.

adidas-laceless-1

مسعود اوزیل، مهاجم آرسنال مي گويد:” در تمامي دوران حرفه اي بازي، سعي کردم که مشکلاتي را که در کنترل توپ به دليل بند کفش به وجود مي آيد را از بين ببرم، بارها وقتي در رختکن بودم با نماينده آديداس در اين باره صحبت هايي شده بود تا اينکه، در سال ۲۰۱۴ نمونه اوليه کفشهاي laceless را ديدم، و از آن موقع بسيار صبر کردم تا حالا که قرار است از اين کفشها در بازي استفاده شود. و حالا با اين کفش جديد، مي توان بازي هاي زيباتري را انجام داد.”

قيميت اين کفش هنوز مشخص نشده، و تعداد محدودي از آن در اختيار برخي از بازيکنان مطرح قرار گرفته است، ولي به زودي در فروشگاه​هاي ورزشي و نمايندگي هاي آديداس ارائه خواهد شد.

 

منبع: Adidas

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A