دوچرخه الکتريکي شرکت فريجيست، بسيار سبک و کارآمد

Print Friendly, PDF & Email

شرکت آلماني Freygeist دوچرخه الکتريکي را ساخته است که کاملاً شبيه به دوچرخه هاي معمولي است، داراي پدال، دنده و ترمز با وزن ۱۲ کيلوگرم .

در نظر اول هيچ وجه تمايزي نسبت به دوچرخه هاي معمولي ندارد. اما در تنه زيرين، که فقط کمي نسبت به دوچرخه هاي معمولي کلفت تر است، باتري هاي ۳۳ ولت يون ليتيوم شرکت پاناسوک قرار داد که مي تواند توان لازم را براي موتوري که در توپي چرخ عقب قراردادر تأمين کند تا به سرعتي معادل ۲۵ کيلومتر در ساعت برسد.

جنس بدنه اين دوچرخه از آلومينيوم و کربن ساخته شده، که باعث شده در بين سبک ترين دوچرخه ها قرار گيرد، هرچند که داراي موتور و باتري هم مي باشد.

با يکبار شارژ کردن باتري مي توان مسافتي بين ۷۰ تا ۱۰۰ کيلومتر را بپيمايد. البته شرکت Freygeist اعلام کرده که نوع باتري ها قابل تغيير بوده و مي توان از باطري هاي بزرگتري که شارژ دهي بيشتري دارند هم استفاده کرد.

اين دوچرخه قابليت شارژ شدن در حين حرکت را ندارد، و براي شارژ کامل باتري هاي آن به سه تا چهار ساعت وقت نياز است. براي شارژ کردن از برق ۲۲۰ ولت استفاده مي شود و درگاه شارژ هم در زير تنه قرار دارد.

استفاده از چرم در دسته فرمان و زين، شانژمان و ترمز شيمانو و لاستيک کونتينانتال اين دوچرخه الکتريکي را به يک دوچرخه مقبول شهري تبديل مي کند.

قيمت نمونه کلاسيک آن تقريباً ۴۳۳۰ دلار تعيين شده، که به گفته شرکت سازنده ۲۱ روز طول مي کشد تا به مشتري تحويل داده شود.

نام تجاري اين محصول ISPO تعيين شده .

در ادامه به تصاويري از اين دوچرخه الکتريکي توجه فرمائيد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A