PAK TA هواپيماي ترابري مافوق صوت روسيه

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش پايگاه خبري راشا تودي RT روسيه در حال ساخت هواپيماي ترابري مافوق صوتي است که قادر است در کمترين زمان بارهاي سنگين تا ۲۰۰ تن را به هر نقطه از جهان که بخواهند انتقال دهند.

با توجه به مشخصات ارائه شده توسط کميسيون نظامي صنعتي که در مسکو منتشر شد، اين هواپيماي غول پيکر ملقب به PAK TA قادر است با سرعت مافوق صوت (تا ۲۰۰۰ کیلومتر / ساعت) با برد پروازي حداقل ۷۰۰۰ کيلومتر محموله هايي را تا ۲۰۰ تن به هرنقطه از جهان انتقال دهد. بنا بر پيش بيني اين کمسيون قرار است تا سال ۲۰۲۴ هشتاد فروند از اين هواپيماها تحويل ارتش روسيه شود.

این به این معنی است در یک دهه فرماندهی مرکزی روسیه قادر به قرار ارتش زرهی آماده نبرد در هر نقطه خواهد بود، تا بتواند نتايج جنگ را کاملاً تغيير دهد.

یکی از وظایف اصلی PAK TA جدید برای حمل و نقل تانک سنگین Armata و دیگر سخت افزارهای نظامی در همان پلت فرم است ، مانند سیستم های پیشرفته خودرو توپخانه​اي، موشک های ضد هوایی، موشک تاکتیکی، موشک پرتاب متعدد ضد تانک.

PAK TA-2

اين کشتی باری هوايي( PAK TA ) با قابليت بارگيري چند سطحی، امکان بارگيری محموله را به صورت خودکار دارد، و توانایی تخليه و فروریختن، عدوات نظامي، سخت افزار و پرسنل بر روی هر زمیني را دارد.

این منبع آگاه گفت: “ما بايد برای اولین بار بتوانيم با هدف قابلیت عملیاتی انتقال هوایی يک ارتش تمام عیار به هر نقطه بر روی این سیاره دست يابيم، و اين مقاير دکترينم نظامي کنوني است.

لازم به ذکر است که روسيه قبلاً نيز با داشتن آنتونوف ۲۲۵ صاحب بزرگترين هواپيماي ترابري در دنيا بوده است.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A