گوگل در حال بررسی شارژ بی سیم برای خودروهای بدون راننده

Print Friendly, PDF & Email

اتومبيل هاي بدون راننده يکي از تکنولوژي هايي است که در آينده همه گير خواهد شد، ولي مشکل بزرگي که اين خودرو ها دارند، نحوه و زمان شارژ باطري آنها است. يک راه براي مقابله با اين مشکل استفاده از شارژر بيسيم است.

به تازگي گوگل براي حل اين مشکل با استفاده از خاصيت القاي مغناطيسي فعاليت هايي را شروع کرده است.

به گزارش IEEE خروجی اسنادي که گوگل با کمیسیون ارتباطات فدرال دارد نشان از همکاري با شرکب Hevo براي ساخت شارژرهايي را مي دهد که در خيابان نصب شده و مي تواند خودرو هاي برقي را به صورت بيسيم شارژ نمايد. اولين نمونه از اين شارژرها بصورت تجربي در دفتر مرکزي گوگل در مانتين ويو کاليفرنيا و قلعه اي که نزديک آن قرار دارد آزمايش شد.

روش کار بدين صورت است يک گيرنده و نشانگر شارژ بر روي ماشين نصب مي شود، سپس يک سري فرستنده که در خيابان نصب شده، زماني که خودرو از کنار آنها مي گذرد با خاصيت القاي الکترومغناطيس باعث شارژ باتري هاي ماشين با يک جريان ثابت مي شود.

چنانچه اين طرح بتواند آزمايشات خود را با موفقيت پشت سر بگذارد، بسياري از مشکلاتي که امروزه توليد کنندگان اين گونه اتومبيل ها با آن دست به گريبان هستند را حل مي کند، از طرفي باعث مي شود هزينه اين گونه وسايل بسيار پايين تر بيايد، وقتي که تعداد باتري کمتري در اين اتومبيل ها استفاده شود که خود عامل کوچکتر شدن، سبکتر شدن اين گونه از وسايل نقليه الکتريکي خواهد شد. به علاوه شارژ بي سيم مي​تواند نويد طي مسافت هاي طولاني تري را براي خودرو هاي الکتريکي دهد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A