درباره USB – C استاندارد جدید براي انتقال تصوير

Print Friendly, PDF & Email

استانداردهای نمایش یکی از آن چیزهایی است که بسیاری از ما در مورد آن اطلاعاتي نداريم، اما اينکه چگونه مانیتور خود را به کامپیوتر متصل کنيم تا بهترين تصوير را داشته باشيم، برايمان بسیار مهم است. انجمن استاندارد الکترونیک ویدیوئی (VESA) آخرین نسخه از پروتکل انتقال تصوير را حدود دو سال پيش معرفي کرد. در حالی که در نسخه ۱٫۳ که در سال ۲۰۱۴ ارائه شد، بيشتر به انتقال تصاوير با فرمت ۴K متمرکز شده بود. در نسخه ۱٫۴ تمرکز بيشتر بر روي فشرده سازي داده ها براي انتقال بر روي تمامي دستگاه ها با کمترين ميزان از دست رفتن داده ها متمرکز شد. درگاه هاي USB – C حاصل اين روش انتقال است.

اولين بار شرکت اپل از درگاه USB-c در محصولات خود استفاده کرد

اما براي سال ۲۰۱۶ تازه چه خبر است؟ استاندارد جديد USB – C مي خواهد تصاوير HDR 8K را تنها از طریق درگاه USB بدون اينکه از کيفيت آن کاسته شود انتقال دهد تا به نمايش در بيايد؟ به طور خاص USB – C بايد بتواند نرخ انتقال تصاوري با اندازه  ۸Kp60Hz HDR و يا ۴Kp120Hz HDR را پشتيباني کند. اين امکان محقق مي شود اما اين حجم از اطلاعات را تنها تعداد محدودي از نمايشگر ها قادر به نمايش آن هستند.

حالا اين انجمن ( VESA ) می گوید يک نسخه جدیدي را ارائه خواهد کرد که در آن از نرخ فشرده سازی کمتري استفاده مي شود (۱٫۲ برای کاربران خانگي) زيرا در همين حال نيز امکان انتقال تصاوير با بهترين کيفيت و پهنای باندي برای انتقال  ۳۲ کانال صوتی وجود دارد که مقدار بالايي است، در حالي که کاربراني که در حال حاضر از HDMI براي انتقال تصاوير بر روي نمايشگر هاي خود استفاده مي کنند تفاوت چنداني را بين HDMI و USB-c متوجه نخواهند شد.

بنابراين کاربران با توجه به استفاده خود مي توانند از درگاه جديد USB-c استفاده کنند. چه کاربران خانگي معمولي و چه افرادي که با استفاده از تبليغات جديد سازندگان دستگاهاي جديد سرگرمي اتش ديدن تصاوير با کيفيت بالاتري را دارند.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A