تحقيقات جديد بر روي ويروس زيکا

Print Friendly, PDF & Email

دانشمندان هنوز مطمئن نشده اند که ويروس زيکا که توسط پشه منتقل مي شود عامل اصلي ميکروسفالي است، در حال حاضر يک مطالعه تحقيقاتي که بر روي بيش از ۵۰۰۰ زن در حال انجام است، نشان خواهد داد که آيا واقعاً اين تصور درست است يا خير؟ البته نتايج اين آزمايش تا اواسط سال آينده مشخص خواهد شد. همچنين در اين تحقيق، ديگر عوامل مرگ و مير جنين و نوزادان و ارتباط بين ويروس زيکا و نقص هاي مختلف مورد بررسي قرار مي گيرد. در اين تحقيقات که توسط دانشگاه UCLA انجام مي شود، دريافتند که زيکا مي تواند در تمامي دوران بارداري منتقل شود.

بنياد کروز اسوالدو در ريودوژانيرو برزيل براي تشخيص ويروس زيکا ۸۸ زن باردار را مورد آزمايش قرار داد که مشخص شد، در ۷۲ نفر نتايج آزمايش مثبت بود و در ۱۶ نفر نتايج آزمايش منفي. ۴۲ نفر از افرادي که نتايج آزمايش در آنها مثبت بود، بعد از مطمئن شدن با استفاده از سونوگرافي، اقدام به سقط جنين کردند.

از شش تولد که در آن نوزادان زنده به دنيا آمدند، دو تا از نوزادان به دليل ميکروسفالي شديد، خيلي کوچک بودند و يکي از آنها دچار ضايعاتي در چشم خود به دنيا آمد. يکي ديگر از نوزادان به واسطه نبودن مايع آمنيوتيک در رحم مادر به صورت سزارين متولد شد، و دو تن از مادران که نتايج سونوگرافي در آنها نرمال بود نوزادان خود را سالم به دنيا آوردند.

دکتر کارین نیلسن رئيس اين گروه تحقيقاتي می گوید: اين مطالعات نشان مي دهد که راه مبارزه با اين بيماري تنها استفاده از آفت کش ها براي ازبين بردن پشه ناقل آن نيست، بلکه بايد با ويروس و عامل اصلي بوجود آورنده اين بيماره مقابله کرد.

منبع:Google Policy

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A