پوشک هاي ديجيتالي!

Print Friendly, PDF & Email

شما حتماً از مادر مادرتان شنيده ايد که در زمانهاي قديم، فقط کهنه بود که مي توانست به کمک نوزادان بيايد و مادران قديم با چه رنج و مشقتي مجبور بودند در طول روز و مخصوصاً زمستان هاي سرد و يخبندان بارها و بارها کهنه هاي کثيف شده را در آبهاي سرد بشويند و يک ماراتن نفس گير را سالها تجربه کنند. بعدها که پوشک به بازار ايران راه پيدا کرد تنها قشر مرفه جامعه مي توانستد به لطف وجود پوشک خود را از شر شست و شويهاي طاقت فرسا خلاص کنند؛ و بعد از چندين سال، استفاده از پوشک همگاني شد و البته فقط با استفاده از شلوار لاستيکي مي شد تاحدودي خيال مادر راحت باشد که البته بازهم مشکلات زيادي در سر راه بود. و بالاخره پوشک هاي چسبي به بازار آمدند که ديگر همه چيز تمام بودند!

حالا بد نيست بدانيد که نسل جديد پوشک ها، آنهايي هستند که مي توانند از روي ادرار و مدفوع نوزاد و فرستادن اطلاعات لازم بر روي يک اپليکيشن که روي تلفن هوشمند پزشک نصب مي شود، درباره سلامت کودک به پزشک اطلاعات لازم را منتقل نمايند. اين پوشک ها توسط يک شرکت تازه کار در نيويورک طراحي شده است.

در قسمت جلوي پوشک، چندین مربع رنگی وجود دارد که هرکدام از این مربع ها مسئول نشان دادن یک عفونت خاص با یک پروتئین، محتویات آب یا باکتری، و تغییر رنگ در صورت مشاهده چیزی خارج از پارامترهای عادی است.

همچنین یک مربع سفید هم وجود دارد که به سادگی تغییرات رنگی را در دیگر مربع ها بررسی می کند.

یک اپلیکیشن روی تلفن هوشمند، اطلاعات دقیقی را از داده های شیمیایی براساس تغییرات رنگ اين مربع ها، اطلاعات لازم را به پزشک منتقل مي سازد.

این اطلاعات در یک نقطه مرکزی آپلود می شود و پزشک می توانند اطلاعاتی را درباره سلامتی نوزاد به دست آورد و تصمیم بگیرد که آیا این نوزاد نیاز به آزمایشهای بیشتر دارد یا خیر.

قرار است که این پوشک هوشمند، در بیمارستان کودکان بیوف در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو در ماه سپتامبر (شهریور ماه) آزمایش شود.

یاروسلاو فایبیشنکو از سازندگاین این پوشک هوشمند با اشاره به این که قیمت این پوشک تنها ۳۰ درصد بیشتر از پوشکهای معمولی است، گفت که این پوشک برای والدینی طراحی شده که می خواهند سلامت نوزاد خود را به طور مرتب بررسی کنند.

 

پوشک ديجيتالي

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A