پیش نمایش ماشین مسابقه اي بدون راننده؛ Robo race

Print Friendly, PDF & Email

باور کنید یا نه، اتومبیل های مسابقه بدون راننده به زودی وارد پيست هاي اتومبيل راني مي شوند. همانطور که در سال گذشته گزارش شد، برنامه ها برای مسابقات Robo race که به صورت مستقل در رابطه با فرمول E و با شروع فصل ۲۰۱۶ انجام خواهد شد. اين اخبار را هفته گذشته، دانیل سیمون مدیر طراحی تازه منصوب، که دارای پس زمینه های گوناگون طراحی اتومبیل مفهوم برای خودروسازان جهانی و هالیوود است منتشر کرد.

عدم نیاز به طراحي کابین راننده در اين اتومبيل ها از موانع کاهش یافته در ساخت است که آزادی بيشتري  را به سیمون و تیم او که به دنبال حالت آیرودینامیک بیشتر از ماشین هاي مسابقه اي معمولی هستند مي دهد. در نتیجه اين طراحي Robo car ها خلق شده اند که داراي یک بدنه شیک و سبک با چهار کانال انتقال هواي بزرگ – گلگیرهای بهینه سازی شده که اجازه می دهد حريان هوا به راحتي از روي بدنه عبور کند.

سیمون و گروهش در حال ترکیب کاملی از فانتزی و واقعیت هستند، تجربه اي که طراحی خودرو هاي سبک و جديد از ماشین هاي مسابقه خواهد بود.

سيمون پس از اخذ مدرک طراحی خودرو، چند سال در فولکس واگن بر روی طراحي اتومبیل مفهومي گذراند، و سپس به بوگاتی رفت، در بوگاتي، در نسخه های ویژه ویرون و جانشینان ویرون مفهومی کار کرده است. پس از آن، سیمون به هالیوود رفت، طراحی وسایل نقلیه داستانی برای فیلم های، از جمله چرخه یاد و  میراث از کارهاي او بود. همچنین کار طراحی بر روی موتور سیکلت لوتوس C-01 را انجام داده است. بنابراین او در طراحي برخی از اتومبیل های قدرتمند جهان فعاليت داشته است.

نمايش اولين سري از اين اتومبيل هاي مسابقه اي بدون راننده قرار است در مسابقاتي که شبیه به فرمول E است با وجود تيم هاي رقيم اغاز شود. يکي از اولين شرکت کنندگان اين مسابقات شرکت رنو است که با Robo race خود در اين مسابقات شرکت مي کمد. جنبه های رقابتی در اين مسابقات، افزایش سرعت، الگوریتم های نرم افزار و فن آوری هاي هوش مصنوعي براي به دست آوردن رتبه بهتر در پايان مسابقه است.

مسابقات Robo car که هنوز یک کار مفهومی و در حال پیشرفت است و مشخص نيست که در اين مسابقات بيشتر از موتورهاي الکتريکي استفاده خواهد شد يا بنزيني.

مدیر عامل شرکت دنیس اسوردلفمي گويد:”من باور دارم که در آینده مسابقات Roborace باعث پيشرفت زيادي در زمينه هاي نرم افزار –  الکترونيک و مکانيک خواهد شد. اين یک واقعیت است، که این بازی ها، شايد دورنماي بازي هاي کامپيوتري را نيز تغيير دهد.

 

منبع: Roborace

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A