خدمات به اشتراک گذاری اتومبيل توسط بی ام و

Print Friendly, PDF & Email

BMW با راه اندازي خدمات اشتراک گذاری خودرو تحت عنوان  ReachNow در سیاتل آمريکا، با دو مدل BMW سری ۳، i3s و مینی کوپر به دنبال راه هاي جديد درآمد زايي به جز توليد اتومبيل است. اين سيستم که شايد رقيبي براي سيستم Car2go باشد، ولي خود شرکت بي ام و مي گويد: قصد هيچگونه رقابتي را در اين زمينه با هيچ شرکتي را ندارد.

براي استفاده از اين خدمات جديد که در حال حاضر در سياتل فعال مي باشد و قرار است تا آخر سال ۲۰۱۶ به ديگر شهرهاي آمريکا نيز گسترش يابد، خيلي سريع است و تنها ظرف ۲ دقيقه فرد مي تواند با اپي که در همين مورد طراحي شده ثبت نام کند يک عکس از گواهينامه و کارت اعتباري خود ارسال کند، تا فعال سازي حساب کاربري انجام شود. لازم به ذکر است که در اين سيستم آدرس فرد با اطلاعاتي اوليه اي که در هنگام ثبت نام وارد مي کند، بررسي و تأييد مي شود.

۲سيستم اجاره - ي ام و

بعد از آن با استفاده از يک نقشه که با کمک گوگل مپ طراحي شده تمامي خودروهايي که در محدوده فرد آماده ارائه خدمات مي باشند مشخص مي شود. هنگامي که فرد به نزديکترين خودرو برسد، فقط کافيست تا يک ضربه کوچک به اتومبيل مورد نظر وارد کند، در همين لحظه تمامي اطلاعات از جمله پلاک خودرو، هزينه هر دقيقه استفاده و… بر روي گوشي فرد به نمايش در مي آيد، حال اگر فرد بخواهد با ثبت خودرو مي تواند از اتومبيل استفاده کند.

قابليت ديگري که در اين سيستم وجود دارد اين است که چنانچه فرد بخواهد نوع ديگري از اتومبيل هاي موجود در محدوده خود را استفاده کند، مي تواند براي مدت ۳۰ دقيقه سفارش اوليه خود را رزرو کند، بعد از آن رزرو منقضي شده و افراد ديگر مي توانند از اتومبيل استفاده کنند.

بعد از اينکه عمليات ثبت پايان يافت، فرد مي تواند هم از طريق اپ و هم به وسيله کارت درب اتومبيل را باز کند. البته اين کار به کمي تاخير انجام مي شود!

بي ام و اميد وار است که با اين روش بتواند تجربه رانندگي با اتومبيل هاي خود را براي تعداد بيشتري از افراد فراهم آورد، البته اين حرکت خيلي زيرکانه طراحي شده زيرا افرادي که رانندگي با اين اتومبيل ها را تجربه کنند، امکان اينکه بخواهند يک مدل از آنها رابراي خود تهيه کنند بسيار زياد مي شود.

۳سيستم اجاره - ي ام و

بعد از پايان استفاده کاربر، دو گزينه براي انتخاب دارد: به استفاده خود از اتومبيل پايان دهد و يا با استفاده از گزينه پارک آنرا براي چند دقيقه ترک کند و دوباره استفاده کند.

هزينه استفاده از اين سيستم ۲۹ دلار ورودي و براي هر دقيقه ۴۹ سنت مي باشد که چنانچه اتومبيل را در حالت پارک باشد براي هر دقيقه ۳۰ سنت بايد پرداخت کرد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A