نوستالژي، بازگشت دوباره دوربين هاي پولارويد

Print Friendly, PDF & Email

در گذشته نه چندان دور وقتي که تلفن هاي هوشمند و دوربين هاي ديجيتال همه گير نشده بودند، تنها روش براي ديدن عکسها در لحظه، استفاده از دوربين هاي پولارويد بود، جذابيتي که هنوز هم لذت بخش است.

و حالا پولارويد يک دوربين جديد ديجيتال معرفي کرده است که قابليت اتصال از طريق بلوتوث و USB را دارد. دوربيني که مي تواند بعد از عکاسي، عکس انداخته شده را ظاهر کند. جذابیت چاپ فوری تصاویر نمي توان ناديده گرفت، مخصوصاً براي افرادي که هنوز ديدن عکس هاي چاپ شده را ترجيح مي دهند.

اولين بار اين پروژه در سال ۲۰۰۸ به عنوان تلاشي برای احیای دوباره عکاسی سنتي به سبک جديد، توسط پلاروید کليد زده شد، و با فروش فیلم و دوربین پلاروید بصورت آنلاين آغاز شده است. البته نمونه اوليه اي که در سال ۲۰۰۸ ارائه شد داراي کاستي هايي بود، ازجمله تنظيمات دستي ، يک بدنه ساده و بدون امکان اتصال به ديگر دستگاه هاي ديجيتال.

در نمونه جديد تمام اين نواقص برطرف شده است و کاربر خيلي راحت مي تواند، عکس هايي را که انداخته ظاهر کند و يا انتقال دهد.

تاریخ ارائه به بازار ۱۰ ماه مه خواهد بود با قيمتي حدود ۲۹۹ دلار. البته بايد در نظر داشت که يک حلقه فیلم آن هزینه ۲۳٫۴۹ دلاري دراد آن هم فقط براي ۸ عکس، پس گرفتن جشن تولد بعدی شما می تواند کمی گران شود!

 

منابع: پروژه غیر ممکن است، بلومبرگ.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A