مقایسه پنج iPad موجود که می توان خرید

Print Friendly, PDF & Email

شرکت اپل براي رسيده به روزهاي اوج خود و مقابله با سرفيس ماکروسافت، به اميد يک تعريف جديد از آي پد با نامگذاري جديد است که تغييرات عمده اي را هم از لحاظ نرم افزار و هم از لحاظ سخت افزار شامل مي شود. اما هنوز اطلاعات کاملي در اين باره وجود ندارد.

کاربراني که مي خواهند يکي از محصولات ipad اپل را خريداري نمايند، نياز به اطلاعات جامعي دارند تا بتوانند بهترين گزينه را انتخاب کنند. در اينجا مقايسه اي بين اين پنج آي پد ipad pro 12.9  و  ipad pro 9.7 و ipad Air 2 و ipad mini 4  و ipad mini 2 انجام مي شود. در ادامه با ديجيت همراه باشيد.

 

 

اندازه

ipad-مجموعه - ۲

برای اکثر افراد توصیه می کنیم یکی از مدل های ۹٫۷ اینچی را انتخاب کنند، اما آي پد هاي مینی هم می تواند گزينه مناسبي باشند براي افرادي که داراي گوشی هوشمند کوچک نيستند. البته چنانچه يک فبلت داريد، آي پد هاي ميني گزينه مناسبي براي شما نيستند. مدل ۱۲٫۹ اینچی iPad که داراي نرم افزار فوق العاده به همراه اندازه کمي بزرگ مي باشد، یک دستگاه فوق العاده همه جانبه برای کساني است که مشکل مالي ندارند.

وزن

 

ipad-مجموعه - ۳

ipad-مجموعه - ۴

آی پد مینی ۲ قدیمی تنها موردي است که وزن سبکي دارد.

 

مواد سازنده

ipad-مجموعه - ۵

ipad-مجموعه - ۶

بدون هر گونه شگفتی، اپل تا به امروز تمامي مدل هاي خود را از بدنه آلومينيوم ساخته است.

 

رنگبندي

ipad-مجموعه - ۷

ipad-مجموعه - ۸

تنها مدلي که تاکنون از iPad ساخته شده که رنگ صورتي دارد، مدل جدید ۹٫۷ است. بقيه موارد با همان رنگ هاي نقره اي و طلايي توليد شده اند به غير از mini 2 که تنها با رنگ نقره اي توليد شده است.

 

اندازه صفحه

ipad-مجموعه - ۹

ipad-مجموعه - ۱۰

بهترين اندازه همان  آیپد ۹٫۷ اینچی است. اما اگر مي خواهيد مدل ۱۲٫۹ اینچی را انتخاب کنيد بايد بدانيد که هم بزرگ و هم سنگين است. و اگر مي خواهيد اين مدل را تهيه کنيد بهتر است بدانيد صفحه نمایش آن تقریبا دوبرابر صفحه نمایش آی پد Air و نزدیک به سه برابر صفحه نمایش آی پد مینی است.

۱۲٫۹ اینچی Pro به اندازه یک لپ تاپ است، با اين تفاوت که داراي نرم افزار اي پد است. هر چند این ایده براي آی پد به عنوان یک ۲ در ۱ به اندازه کافی سرگرم کننده است، ولي تنها برخی از افراد هستند که مي توانند وزن سنگين آنرا در هنگام حمل و نقل تحمل کنند.

 

رزولوشن

ipad-مجموعه - ۱۱

ipad-مجموعه - ۱۲

تمام پنج مدل آي پدها داراي صفحه نمايش مناسبي هستند. اپل با شرکت نکردن در مسابقه تعداد پیکسل که در دستگاه های آندروید دیده می شود، بيشتر تمرکز خود را بر روي PPI که همان نمايش بهتر جزئيات، وسعت رنگ و تعادل رنگ سفيد است گذاشته است.

در اين ميان iPad جدید ۹٫۷ کمی بهتر از بقیه موارد در این دسته بندی است.

 

کيفيت نمايش

ipad-مجموعه - ۱۳

ipad-مجموعه - ۱۴

تنها مدلي که اين قابليت را دارد اپل پرو ۹٫۷ است، استفاده از اين سنسور برای مطابقت با تعادل رنگ سفید صفحه نمایش نسبت به محیط اطراف باعث مي شود که وقتي به صفحه نمایش نگاه کنید، تصاوير کمی طبیعی تر، ديده شوند، مانند آنچه که بر روي کاغذ ديده مي شود.

 

سنسور اثر انگشت

 

ipad-مجموعه - ۱۵

ipad-مجموعه - ۱۶


فقط آی پد مینی ۲ که برای اولین بار در اواخر سال ۲۰۱۳ وارد بازار شد فاقد سنسور اثر انگشت مي باشد.

 

پشتیبانی از صفحه کلید

ipad-مجموعه - ۱۷

ipad-مجموعه - ۱۸
در حالی که اپل با استفاده از صفحه کلید خود، نياز کاربر را بر آورده مي کند، ولي براي مقابله با سورفيس مايکروسافت، از کيبورد هاي بلوتوث پشتيباني مي کند.

البته اپل با پشتيباني از اتصالات هوشمند، قابليت اتصال صفحه کليد هاي هوشمند را بدون ارتباط بيسيم مي دهد.

 

پشتیبانی از قلم

ipad-مجموعه - ۱۹

ipad-مجموعه - ۲۰
این قابليت فقط در دو مدل آي پد پرو ۹٫۷ و ۱۲٫۹ وجود دارد. البته قلم به صورت جداگانه بايد تهيه شود.

اما امکان استفاده از قلم براي ديگر مدل ها هم وجود دارد، ولي نبايد توقع دقت بالايي را در هنگام استفاده از قلم داشت، و براي استفاده در مصارف هنري و دقيق زياد کاربردي ندارد.

 

پردازنده

ipad-مجموعه - ۲۱

ipad-مجموعه - ۲۲

دو تبلت ipad pro با داشتن پردازنده A9X عملکردي در سطح لپ تاب دارند. اما اين براي زماني خوب است که شما براي آينده خريد کنيد، که نرم افزار هاي جديدتر بيايند و نياز به پردازش بيشتري داشته باشند، ولي امروزه که بيشتر برنامه هايي که در اپ استور وجود دارد هنوز همان نموه هاي قديمي است، بهترين گزينه استفاده از دو مدل آي پد اير ۲ و ميني ۴ است، زيرا هم کارايي خوبي دارند و هم قيمت مناسبي.

 

 

رم

ipad-مجموعه - ۲۳

ipad-مجموعه - ۲۴

 

بيشترين مقدار رم در ipad pro 12.9  است با اندازه ۴ گيگابايت، که داراي عملکرد بسيار خوبي مي باشد و کمترين آن هم در ipad mini 2 است با ۱ گيگابايت، که عملکرد بسيار ضعيفي دارد. در بقيه موارد همه داراي رم ۲ گيگابايت مي باشند.

 

فضاي ذخيره سازي

ipad-مجموعه - ۲۵

ipad-مجموعه - ۲۶

اين مقدار در تمامي مدل ها متفاوت است، هرچند که اپل پرو اولين نمونه از اين دست است که داراي ۲۵۶GB فضاي ذخيره سازي مي باشد.

 

 

کيفيت دوربين

ipad-مجموعه - ۲۷

ipad-مجموعه - ۲۸

برخی شواهد نشان از استفاده اپل از دوربین ۶S آیفون در اپل پرو ۹٫۷ مي دهد. اما چگونه بسیاری از کاربران براي عکاسی از راه دور از تبلت استفاده مي کند؟ اپل آي پد پرو ۹٫۷ را با ۲۰۰ دلار افزایش قیمت نسبت به iPads 9.7 اینچی ارائه کرد. درحالي که دوربین مدل هاي ديگر هم کيفيت مناسبي دارند.

 

باتري

ipad-مجموعه - ۲۹

ipad-مجموعه - ۳۰

در تست باتری، همه پنج مدل نمره های مشابه گرفتند. به گفته اپل، تخمین زده مي شود که تا ۱۰ ساعت گشت و گذار در وب با استفاده از Wi-Fi برای همه مدل ها امکانپذير باشد.

 

اسپيکر

ipad-مجموعه - ۳۱

ipad-مجموعه - ۳۲

سری آي پد پرو دارای یک جفت اسپیکرهای استریو اضافي هستند که باعث شده کيفيت پخش بالا تري داشته باشند.

 

سيستم عامل

ipad-مجموعه - ۳۳

ipad-مجموعه - ۳۴

همه پنج مدل با آخرین ورژن سیستم عامل iOS 9 به روز مي شوند، اما در مدل آی پد مینی ۲ اين به روز رسانی iOS خيلي طولاني و مرحله به مرحله انجام مي شود، که تا حدود دو سال طول مي کشد.

iOS هنوز بهترین سیستم عامل براي تبلت مي باشد، اما اگر مي خواهيد يک دستگاه ۲ در ۱ مثل سورفيس داشته باشيد که هم تبلت باشد و هم لپ تاپ، iOS نمي تواند تمامي نياز هاي شما را بر آورده کند، زيرا بيشتر شبيه به سيستم عامل هاي گوشي هاي هوشمند است.

 

اجراي بيش از يک برنامه

ipad-مجموعه - ۳۵

ipad-مجموعه - ۳۶
اين قابليت که از iOS 9 شروع شد در هر پنج آی پد فعلی وجود دارد. در واقع اين قابليت به شما اجازه مي دهد تا دو برنامه را بر روي صفحه نمايش در حال اجرا داشته باشيد، فقط کافيست با کشیدن لبه سمت راست از روی صفحه نمایش و انتخاب یک برنامه ديگر از اين امکان استفاده نماييد. هر چند که انجام آن کمي طول مي کشد، ولي يک گام به جلو محسوب مي شود.

 

زمان ارائه

ipad-مجموعه - ۳۹

ipad-مجموعه - ۴۰
اين بازه زماني بين نوامبر ۲۰۱۳ شروع شده و تا مارچ ۲۰۱۶ ادامه داشته، اما بخشی از دلایلي که طرفداران اپل افزايش قيمتي را که براي مدل ipad pro 9.7 اعمال شده با توجه به کارايي آن نمي پسندند، اين است که بعد از ۱۸ ماه انتظار مدل pro داراي ویژگی های چندان جدیدي نسبت به سلف خود، يعني اپل اير ۲ ندارد. و اين در حالي است که استفاده از يک نام جديد، نمي تواند دليلي براي اين افزايش قيمت باشد.

 

قيمت

ipad-مجموعه - ۴۱

ipad-مجموعه - ۴۲

قيمت ها خيلي جالب است، اگر واقعا می خواهید تبلتي داشته باشيد که از قلم پشتيباني مي کند، پس هزينه آن را پرداخت نماييد. در غير اينصورت، بهترين معامله خريد يک اپل اير ۲ است با قيمت ۳۹۹ دلار. که اولاً قيميتي را که پرداخت مي کنيد با امکاناتي که دريافت مي کنيد همسان است. دوماً ممکن است در آينده اي نه چندان دور اپل مدل جديدتري را وارد بازار کند که باعث افت شديد قيمت براي مدل هاي pro شود.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A