افزايش بد افزار هاي مرتبط با نرم افزار هاي بانکي

Print Friendly, PDF & Email

کارشناسان آی تی با هشدار به کاربران اعلام کردند از ابتدای سال جاری میلادی شیوع بد افزارهای مرتبط با عملیات های بانکی در فروشگاه های دانلود الکترونیکی افزایش یافته است.

به گفته کارشناسان مسائل امنیتی حوزه آی تی، از اوایل سال جاری میلادی وجود بدافزارهایی که همچون اپلیکیشن های بانکداری و پرداخت طراحی شده اند روند صعودی به خود گرفته و با جمع آوری اطلاعات شخصی افراد اقدام به دستبرد اینترنیتی از حساب های آنها می کنند.

به گفته کارشناسان حوزه فضای مجازی، این شیوه جدیدی برای کلاهبرداری اینترنتی نیست اما نکته قابل تامل این است که بدافزارهای نام برده بصورت رسمی در Google Play store جایی که انتظار دانلود نرم افزار برای کاربر به صورت امن می رود، موجود هستند.

به گفته مسئولین مسائل امنیتی آی تی، شرکت گوگل همواره قبل از گذاشتن اپلیکیشن های خود در Google Play store مسائل امنیتی را بر روی آنها آزمایش می کند اما گفته می شود که گروهی با اهداف شوم به چک لیست های های گوکل دسترسی پیدا کرده اند و امنیت این بدافزارها را برای قرار گرفتن در Google Play store تایید می کنند.

این بدافزارها فقط برندهای آمریکایی و انگلیسی را باز طراحی می کنند و برای جلوگیری از به دام افتادن در آنها، اپلیکیشن هایی که چنین ویژگی را دارند نباید دانلود کرد.

شرکت گوگل برای بالا بردن ضریب امنیتی و پیدا کردن بدافزارها روزانه ۶ میلیارد اپلیکیشن را اسکن می کند.

منبع: خبرگزاری مهر

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A