سامسونگ توليد کننده نمايشگر هاي اپل!

Print Friendly, PDF & Email

گويا اپل قصد دارد در سري جديد گوشی‌ های آيفون از نمايشگر هاي AMOLED (آمولد) استفاده کند. نمایشگرهایی که بهترین توليد کننده آن سامسونگ است و قرار است ۶۰ درصد از نياز اپل را تأمين کند.

اين استراتژی اپل که از منابع مختلف استفاده مي کند، باعث می‌شود تا ۳۰ درصد از این نمایشگرها را ديگر توليدکنندگان از جمله ال‌جی تولید کنند. از دیگر فراهم‌ کننده‌ ها مي توان به JDI و Foxcon اشاره کرد که احتمالاً  ۱۰ درصد باقیمانده را تولید کنند.

برخی تحلیلگران معتقدند اگر اپل تنها به همین ۲-۳ نسخه آیفون اکتفا کند، تا سال ۲۰۲۱ درخواست‌ های اپل برای ساخت نمایشگرهای آمولد از سرعت خط تولیدش بیشتر می‌ شود، این پیش‌بینی چندان هم غیرمعقول نیست.

تحلیلگران همچنین اعتقاد دارند که شرکت چینی Foxcon قادر به ساخت تعداد زیادی نمایشگر نیست اما از طرف دیگر امکان دارد که دولت چین از تولید کننده‌ های داخلی حمایت کند و به کمک این شرکت بیاید. در سه سال گذشته چین به جایگاه دوم فروش نمایشگرها با داشتن ۲۰ درصد سهم بازار رسیده است.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A