افزايش کيفيت دوربين گوشي با لنز جانبي

Print Friendly, PDF & Email

شاید برترين قابليت دوربین گوشی های هوشمند، ثبت لحظات با دوستان و خانواده باشد در مکان هاي مختلف و به ساده ترين شکل ممکن. اما چکونه مي توان عکس هايي با کيفيت بالا گرفت که شايد با چشم غير مسلح قابل ديدن آن مناظر نباشيم. در ادامه با ديجيت همراه باشيد تا لنزهاي جانبي مخصوص گوشي هوشمند را معرفي کنيم.

نوع جديدي از لنزهاي جانبي با نام ميکرو لنز توسط Smart Micro Optics طراحی شده اند که بر روي لنز اصلي گوشي از بيرون قرار مي گيرد، به سختي قابل تشخيص هستند و مي توانند با دو سطح بزرگنمايي امکانات خوبي را براي عکاسي نيمه حرفه اي در اختيار کاربر قرار دهند.

لنز جانبي موبايل - ۲

يک نمونه از اين لنزها به نام ماکرو لنز مي توانند تا حدود ۱۰ برابر امکان بزرگنمايي را فراهم آورند، که قابليت خوبي برای مشاهده سوژه هايي مانند حشرات، گلها و يا اشياع در اختيار مي گذارد. بهترين فاصله اي که مي توان کار عکاسي را با اين لنز ها انجام داد بين ۰/۵ سانتيمتر تا ۱/۳ سانتيمتر است.

نمونه ديگر به نام ميکرو لنز می تواند بیش از ۱۰۰ برابر بزرگنمایی انجام دهد، که توانايي ثبت جزئیات را در موارد ۱/۷۰۰۰ در (۱/۲۷۵ میلی متر) تشخیص دهد. در واقع با اين قابليت مي توان به عناصر کوچکتري از جمله سلول ها نکاه کرد. فاصله مطلوب براي انجام این کار در حدود ۰٫۲۵ تا۶/۴ میلی متر.

لنز جانبي موبايل - ۳

اين لنز ها با استفاده از نیروی الکترواستاتیک به شيشه لنز اصلي گوشي هاي هوشمند و يا تبلت ها متصل مي شوند به طوري که بعد از جدا کردن هيچ اثري از اين اتصال باقي نمي ماند. همچنين اين لنزها جهت جلوگيري از گم شدن و يا کنده شدن در اثر قرارگرفتن گوشي در جيب و يا کيف بر روي يک صفحه انعطافپذير مي باشند که با قابليت چسبندگي اين صفحه در استفاده هاي مجدد کمک شاياني به حفظ لنزها مي کند.

شرکت توليد کننده آنها Smart Micro Optics مي گويد: اين لنزها قابليت استفاده بر روي انواع تبلت و گوشي هوشمند را دارد. اين لنزها به قدري کوچک هستند که هيچگونه مزاحمتي را براي کاربران ايجاد نمي کنند.

در واقع اندازه لنز ماکرو حدود ۱/۵ میلی متر و مدل میکرو لنز ۱/۲ میلی متر ارتفاع دارند.

لنز جانبي موبايل - ۶

در بيشتر گوشي هايي که قابليت حذف لرزش دست را دارند، اين اجازه به کاربر داده مي شود بتواند عکس هايي با کيفيت بالا را ثبت کند و به اشتراک بگذارد.

البته قرار است يک کيت کمکي شامل يک منبع نور و شش اسلايد در نمونه اصلي همراه با لنز ها ارائه شود.

قرار است که اين لنز ها با توجه به ثبت درخواست کاربران به قيمت ۲۲ دلار و به صورت آزاد به مبلغ ۴۵ دلار  با يک کيت آزمايشي رايگان از اواخر ماه اگوست وارد بازار شود. البته هزينه حمل و نقل جداگانه حساب مي شود.

منابع: Smart Micro Optics, Kickstarter

 

لنز جانبي موبايل - ۷

لنز جانبي موبايل - ۸

لنز جانبي موبايل - ۹

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A