اولین ساختمان ساخته شده با پرینتر سه بعدی

Print Friendly, PDF & Email

چاپگرهای سه بعدی از زمان معرفی تا کنون، دچار تحولات مهمی شده اند که توانسته اند ظرفیت های فراوانی را به دنیای امروزی ما اضافه کنند. این چاپگر ها توانایی های بسیاری دارند، از پرینت کردن ابزارهای مورد نیاز فضانوردان در ایستگاه بین المللی تا چاپ اسلحه و خیلی موارد دیگر. اما بتازگی در امارات متحده عربی، اولین ساختمان اداری تماما پرینت گرفته شده با چاپگر سه بعدی رونمایی شد که دارای یک طبقه می باشد و در مدت ۱۷ روز ساخته شده است.

چاپگرهای سه بعدی خیلی آهسته در حال تغییر دنیای ما هستند!

این ساختمان یک طبقه دارای مساحتی معدل ۲۵۰ متر مربع می باشد که با کمک یک پرینتر سه بعدی غول پیکر به طول ۳۶ متر و عرض ۱۲ متر ( به اندازه یک ساختمان دو طبقه) از ترکیبات ویژه ای از بتن، پلاستیک تقویت شده و سنگ گچ ساخته شده است.

A view of the world's first functional 3D printed offices are seen in Dubai May 23, 2016. REUTERS/Ahmed Jadallah

نکته جالب در مورد این پرینتر سه بعدی این است که تنها یک اپراتور دارد که آن هم فقط فرایند کار را بررسی می کند و بقیه کارها به عهده پرینتر است. این چاپگر سه بعدی قبل از وارد شدن در عملیات ساخت این ساختمان، مراحل آزمایشی را در چین و انگلستان پشت سر گذاشته بوده است.

محمد الجرجاوی وزیر کابینه دولت امارات گفت: این اولین ساختمان اداری ساخته شده از چاپگر سه بعدی در جهان است و ما بر این باور هستیم که این تازه شروع کار است و جهان به زودی تغییر خواهد کرد.

هزینه ساخت این ساختمان برابر با ۱۴۰ هزار دلار شده است که قرار است به عنوان مقر موقوفی بنیاد Future در دبی – شرکت پشتیبان پروژه – فعالیت کند.

استفاده از اینرن پرینتر می تواند هزینه های مربوط به نیروی انسانی را ۵۰ تا ۸۰ درصد و زمان ساخت را نیز ۵۰ تا ۷۰ درصد کاهش دهد.

دبی یک استراتژی بلند مدت را در نظر دارد که طی آن تا سال ۲۰۳۰، ۲۵ درصد از کل ساختمان های امارات متحده چاپ شده باشند!

منبع: رویتر

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A