پروژه ۱۶۰ترابايتي اتصال اينترنت آمريکا به اروپا

Print Friendly, PDF & Email

روز گذشته در اخبار آمده بود که فیسبوک و مایکروسافت براي اتصال اينترنت قاره آمريکا به اروپا از طريق فيبر نوري با هم به توافق رسيده اند. اين ارتباط کابلی عظیم زیر دریايی که قرار است از طريق اقيانوس اطلس انجام شود، به نام MAREA نامگذاري شد که ايالت ویرجینیا در آمريکا را به کشور اسپانیا در اروپا ارتباط می دهد. این پروژه از ماه آگوست سال جاری آغاز و تا اکتبر سال ۲۰۱۷ نیز به پایان خواهد رسید.

مهمترین نکته درباره پروژه MAREA ، داشتن بزرگترین ظرفیت در میان همه کابل های زیر دریای اقیانوس اطلس است که از هشت جفت کابل فیبر نوری و ظرفیتي برابر با ۱۶۰ ترابیت در ثانیه برخوردار است. طول این پروژه ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر است که توسط  Telxius اجرا خواهد شد و بعد از اتصال، ایالت ویرجینیا به شهر بیلبائو در اسپانیا کل اروپا، آفریقا، خاورمیانه و سپس آسیا متصل خواهد شد.

مایکروسافت در مورد این پروژه که قرار است در جنوب خط کابلی فعلی میان اروپا و آمریکا قرار بگیرد گفته است: پروژه MAREA ارتباط مداوم با مشتریان را برای سال های آینده تضمین مي کند.

پروژه ماريا

فیسبوک و مایکروسافت اعلام کرده اند، این پروژه قادر است با تجهیزات شبکه فعلي که در اختيار کاربران است کار کند که برای مشتریان هزینه های بسیار کمتري با سرعت بسیار بالاتري را به همراه خواهد داشت. این موضوع برای مایکروسافت که در پی توسعه و گسترش سیستم Cloud خود است، اهمیت اساسی دارد. فیسبوک نیز به عنوان پربازدیدترین دامنه در سراسر جهان به قدری از در دسترس بودن اینترنت سریع و ارزان سود می برد که خود در پروژه Facebook.org اینترنت رایگان را در اختیار مشتریان می گذارد.

پروژه MAREA بزرگترین پروژه کابل زیر دریایی است که با توجه به ویژگی های خاص خود تأثیر مهمی در آینده اینترنت و ارتباطات اینترنتی خواهد داشت؛ آینده ای که اکنون فیسبوک و مایکروسافت آن را میان خود تقسیم می کنند.

 

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A