سنسور فشار انعطاف پذير جديد LG

Print Friendly, PDF & Email

LG INNOTEK یک سنسور فشار جدید انعطاف پذیر، با دوام و مقاوم در برابر حرارت شدید ساخته است. این شرکت می گويد به تکنولوژی جديدي دست پیدا کردن است که مي تواند از آن در توليد لوازم کمک حرکتي ورزشی هوشمند، در توانبخشی آسیب هاي حرکتي و يا توليد صندلی خود تنظيم ماشین استفاده کرد.

همانگونه که از نام LG INNOTEK مشخص است، یک شرکت زير مجموعه ال جي است که تاکنون در توليد گوشی های هوشمند، تلویزیون، موتورهاي خلاء یخچال، طراحی و تولید لوازم جانبی و يا کمی نوآورانه تر، توليد سنسور اثر انگشت نامرئی برای گوشی های هوشمند و ماژول دوربین با زاویه باز، با شرکت ال جي همکاري داشته است.

و حالا ال جي اعلام داشته نوعي سنسور انعطاف پذیر برای اندازه گیری فشار طراحی کرده است که انعطاف پذير بوده و مي تواند علاوه بر سنجش فشار، با قابلیت خم شدن، قادر به اندازه گیری سطح نیروی خارجی در سراسر سطح جسم را دارد.

این سنسور که از پلی اورتان بسیار الاستیک ساخته شده، مناسب برای استفاده در ابزارهای پوشیدنی است. اين سنسور مي تواند بین الیاف قرار گيرد و با تشخيص ميزان قطبيت بار الکتریکی و تشخیص تغییر شکل در مواد، اطلاعات مورد استفاده برای تعیین مقدار فشار را بدست آورده و ميزان فشار را محاسبه کند.

اين سسنور مي تواند در دماي کار مختلف بين ۴۰ تا ۸۰ درجه را تحمل کند.

این شرکت پیش بینی مي کند از اين سنسورها در البسه و صندلي هاي اتومبیل استفاده شود. به عنوان مثال، سنسور های متعدد موجود در صندلي می توانند با جمع آوری اطلاعات، محل نشستن و وزن فرد، به طور خودکار صندلي را در بهترين حالت تنظيم نمايند.

همچنین می تواند در لباس هاي ورزشی استفاده شود براي تعيين ميزان فشار وارده بر بدن و يا ميزان نيروي بکار رفته، برای مثال، در ورزش گلف مي تواند با تشخيص ميزان فشار دست بر چوب گلف، بهترين ميزان نيروي وارده را محاسبه کند. در برنامه های کاربردی پزشکی نيز مي تواند تعيين کننده ميزان فشار بر پاها براي تهيه کفش هاي مناسب جهت افراد خاص و معمولي شود. همچنين مي تواند اطلاعات مورد نياز براي افراد را در طول برنامه هاي توانبخشي محاسبه کند تا کمترين آسيب به اين گونه بيماران نيز وارد شود.

با توجه به کاربرد هايي که براي اين سنسور انعطاف پذير مي توان متصور شد، بعيد نيست که موارد ديگري نيز از کارايي آن در آينده است که در اصل در مرحله مفهوم، آن را به احتمال زیاد خواهید بود برخی از زمان قبل از آن تا نوبت در هر یک از محصولات شما در واقع می توانید خرید.

منبع: LG Innotek

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A