اگر لپ تاپ خیس شد بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم چيست؟

Print Friendly, PDF & Email

چنانچه در حين استفاده از لپ‌ تاپ به طور اتفاقي مايعاتي از قبيل چاي، آب، قهوه و… بر روي آن بريزد چه کارهايي را بايد انجام دهيم. در ادامه با ديجيت همراه باشيد

مهم‌ ترين نکته‌ اي که در صورت پيش آمدن چنين مسئله‌ اي بايد به آن توجه کرد، زمان است. بنابراين در صورت ريختن مايعات بر روي لپ‌ تاپ الزامي است که سريعا وارد عمل شده و اقدامات زير را انجام دهيد.

  • به منظور جلوگيري از وارد شدن خسارت بيشتر به لپ‌ تاپ، ابتدا دستگاه را خاموش کنيد. جهت تسريع در فرآيند خاموش کردن بهترين روش دکمه پاور لپ تاپ را چند ثانيه نگه داريد تا دستگاه خاموش شود. سپس با قطع کردن سيم شارژر از دستگاه و در آوردن باتري است اين فرايند را کامل کنيد. البته دستگاه هايي هستند که قابليت جداسازي باتري را ندارند.

در صورتي که مايع ريخته شده بر روي لپ‌تاپ جزء مايعات شيرين محسوب شود و حاوي شکر باشد، پس از خشک شدن حالت چسبندگي ايجاد خواهد کرد.

با اين‌ حال اگر آب بر روي لپ‌تاپ ريخته باشد، با دستور‌العمل زير قادر خواهيد بود، دستگاه را خشک کنيد.

استفاده از وسايل گرمازا ممکن است براي خشک کردن لپ تاپ کمک باشد، اما ابتدا دستگاه را براي چندين روز به صورتي وارونه قرار دهيد آبي که در دستگاه وارد شده اند خارج شوند، سپس با يک سشوار و حرارت کم دستگاه را خشک کنيد. با انجام اين کار ممکن است که دستگاه شما روشن شود و بتوانيد از آن استفاده نماييد.

ولي بايد متذکر شويم که آب وقتي که با برد لپ تاپ تماس داشته باشد ايجاد سولفات مي کند که همين امر ممکن است باعث سوختن قطعات شود و يا در بهترين حالت بعضي از قسمتها درست کار نکنند. براي رفع اين مشکل حتماً بايد برد لپ تاپ با موادي چون تينر ۱۰۰۰۰ کاملاً شسته و خشک شود.

انجام چنين کاري ممکن است از عهده شما بر نيايد، بنابراين بهتر است دستگاه را بعد از خاموش کردن و براي به حداقل رساندن خسارت وارده، با مراجعه به يک تعميرکار ماهر لپ تاپ، از او بخواهيد تا دستگاه شما را باز کرده کاملاً شستشو دهد و چنانچه قطعه اي معيوب شده آنرا تعويض کند تا مشکلي پيش نيايد.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A