سونی و معرفي سري جديد تلويزيون براویا Z

Print Friendly, PDF & Email

همه ساله با نزديک شده به مناسبتهايي چون مسابقات جام جهاني يا المپیک معمولا يک نياز شايد گفت کاذب براي خريد تلويزيون در بازار ايجاد مي شود، در اين ميان توليد کنندگان با ارائه محصولات جديد درپي کسب حداکثري از اين بازار فصلي هستند، اما امسال با توجه به اينکه تکنولوژي جديدي در زمينه صوت و تصوير ارائه نشده و حداکثر همان تلويزيون هاي ۴K هستند، چشم انداز روشني را نمي توان براي آن ديد. با اين حال بازهم بعضي از توليد کنندگان بزرگ همچون سوني، به دنبال جلب مشتريان بيشتر هستند.

سوني با به روز رسانی، سري X براويا و ارائه مدل Z9 براويا (DZ9 براي اروپا) با برخی گزینه های جديد از جمله کنتراست بهتر، رنگ دقیق تر و عمیق تر سیاه به دنبال همان مشترريان فصلي است.

Z9 با پردازنده به روز شده X1 که قابليت پخش ۴K HDR را دارد توليد مي شود. پردازنده جدید با استفاده از سه فن آوری های جدید توانايي ساخت تصویر واقعی تر دارد. اين فناوري ها عبارت اند از: تصاوير HDR مبتنی بر شیء، قابليت نقشه برداري نمايش نقاط عميق تر در تصاوير ۴K HDR و پردازشگر دو گانه پايگاه داده .

تصاوير HDR مبتنی بر شیئی طراحی شده است تا بافت دقیق تري را با تجزیه و تحلیل تصاویر در هر صحنه بوجود بياورد، و پس از آن نسبت به اصلاح رنگ و کنتراست از هر شیء به صورت جداگانه بهتريت تصوير را نمايش دهد. سونی می گوید این سیستم همچنین مي تواند تصاویر HD را که داراي محدوده دینامیکی استاندارد هستند را مقايسه و به تصاوير با کيفيت ۴K HDR تبديل کند.

sony-4k-bravia-z-تلويزيون سوني

قابليت نقشه برداري نمايش نقاط عميق تر در تصاوير ۴K HDR همه موارد را در ایجاد یک تصویر صاف به وجود مي آورد، اين روش در واقع با شکستن کد رنگ ۸ بیتی یا ۱۰ بیتی و تبدیل آنها به معادل ۱۴ بیتی صاف ترين تصاوير را به ارمغان مي آورد. این روش باعث ايجاد تصاوير بهتري از مناظري چون چهره افراد، غروب و مناطق دیگر که از درجه بندی رنگ های ظریفتري بر خور دار هستند مي شود.

و در نهایت، با استفاده از پردازش دوگانه پايگاه داده، يکي براي صدا و يکي براي تصوير پس از اسکن و مطابقت با طیف وسیعی از الگوهای های مختلف عکس، سیستم می تواند هر سر و صدای ناخواسته را در محتوای تصاوير ۴K خذف و تصویر و صداي بهتري را ارائه نمايد.

همه اين عناصر با استفاده از تکنولوژي جديد نور پس زمینه که در ابتدا به عنوان یک مفهوم جديد در نمايشگاه CES امسال معرفی شده و با استفاده از تنظیم منحصر به فرد LED ها مي تواند با توجه به نور محيط، تصاويري منحصر بفرد را نمايش دهد.

تلويزيون جديد براویا Z9 قادر است هر نوع محتواي را از هر ارسال کننده اي پخش کند. سوني همچنين يک نمونه از Z9 را با سيستم عامل آندرويد که قابليت کامل اتصال Wi-Fi را دارد ساخته است که نه تنها اجازه می دهد برای دریافت برنامه و به روز رسانی، بلکه به راحتي مي توان از آن در شبکه هاي اجتماعي نيز استفاده کرد.

sony-4k-bravia-z- 2تلويزيون سوني

همچنین طیف گسترده ای از اتصالات فیزیکی در پشت، با چهار پورت HDMI، دو ورودی ویدئو کامپوزیت، یک ورودی ویدیو کامپوننت، اتصال اترنت و سه پورت USB وجود دارد. خریداران همچنین می توانید با استفاده از فرامين صوتي از تلويزيون استفاده کنند.

سري براویا Z9 از نوع ۳DTVs هستند و در اندازه هاي ۶۵، ۷۵ و ۱۰۰ اینچی در دسترس خواهد بود. هر دو مدل ۶۵ و ۷۵ اینچی با یک پایه تبلت مانند مجهز است، در حالی که در مدل ۱۰۰ اينچي تلويزيون بر روي يک پايه يک تکه سوار است.

در مورد قیمت مي توان گفت ۷۰۰۰ دلار براي ۶۵ اينچ، ۱۰٫۰۰۰ دلار براي ۷۵ اينچ و انتظار مي رود ۸۰٫۰۰۰ دلار براي ۱۰۰ اينچ باشد که البته نمونه ۱۰۰ اينچ از سال آينده ارائه خواهد شد.

منبع: سونی

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A