افت فروش آیفون برای دومین فصل متوالی؛ هند نقطه اميد اپل

Print Friendly, PDF & Email

اپل نتایج Q3 مالی خود را اعلام کرده است، اين نتايج نشان می دهد که در مجموع ۴۰٫۴ میلیون آیفون در سه ماهه دوم فروش داشته که نشان از افت ۱۵٪ نسبت به سال قبل دارد و دومین فصل متوالی دارد.

این رقم ۴۰٫۴ میلیون فروش، کمی بهتر از پیش بینی بازار بوده که به طور متوسط از ۴۰،۰۲۰،۰۰۰ را نشان مي داده است. با توجه به این قروش، آیفون تقریبا کل درآمدش برای سه ماهه دوم ۱۴٫۶٪ افت داشته که سود خالص آن نیز ۲۷٪ مي شود.

با توجه به حذف فروش آیفون در چین، اما برخی از خبرها نشان از اقبلا اپل در هند را نشان مي دهد. هند دومین بازار بزرگ گوشی های هوشمند در جهان، رشد چشمگیري در فروش آیفون را داشته است.

کوک گفت: “هند در حال حاضر یکی از بازارهای با رشد سریع است. در سه ماهه اول سال جاری مالی، فروش آیفون در هند تا ۵۱ درصد رشد داشته است. و ما به دنبال باز کردن فروشگاه های خرده فروشی در هند هستيم.”

لازم به به ذکر است که دولت هند به تازگی با تغییر سیاست خود، راه را برای شرکت هايي مانند اپل برای باز کردن فروشگاه های خرده فروشی باز کرده است.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A