بی بی سی بازی های المپیک ۲۰۱۶ را در قالب ۳۶۰ درجه پخش مي کند

Print Friendly, PDF & Email

بی بی سی اعلام کرده است که بینندگان انگلستان قادر خواهند بود تا  تجربه ديدن بازی های المپیک ۲۰۱۶ که قرار است به طور رسمی در Rio de Janeiro از فردا شروع شود را به صورت ویدئو ۳۶۰ درجه تماشا کنند. اين قابليت توسط دو دوربين بصورت زنده، تصاوير را ارسال مي کنند که از طريق مرورگرها و با استفاده از هدست VR قابل نمايش است.

ویدئو ۳۶۰ درجه که به کاربر اجازه ديدن اطراف محل فيلم برداري را مي دهد امروزه نسبتا شایع شده است. سال گذشته، کاربران فیس بوک اولين بار توانستند يک فیلم ۳۶۰ درجه از موسیقی پاپ را تماشا کنند، و اين قابليت از آوریل به صورت يک جریان محتوای همه جانبه توسط یوتیوب معرفی شد.

اما اين بار برای بازی های المپیک ریو، بی بی سی قرار است تا ۱۰۰ ساعت ویدئو ۳۶۰ درجه، را از چهار زاویه مختلف جداگانه ضبط کند و هر روز، یک رویداد را به صورت زنده تحت پوشش قرار دهد. البته هر دو مراسم افتتاحیه و اختتامیه نیز به صورت ویدیو ۳۶۰ درجه پخش خواهن شد.

اين محتوا از طریق یک برنامه جدید بی بی سی ورزشی ۳۶۰ براي هر دو سيستم عامل iOS و آندروید قابل دريافت خواهد بود. محتوای ویدئو قابل مشاهده از طریق هدست Gear VR سامسونگ، و همچنين با استفاده از هدست هاي کم هزينه واقعیت مجازی که با گوشی های هوشمند کار مي کنند و توسط گوگل از مقوا ساخته شده اند قابل پخش مي باشد. البته کاربران کامپيوتر نيز مي توانند آنرا از طریق وب سایت این شرکت مشاهده کنند.

برای بی بی سی، این رویداد فرصتی برای کشف پتانسیل ویدئو ۳۶۰ درجه در برنامه هاي ورزشي است.

 

منبع: بی بی سی

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A