ساخت باتري سازگار با محيط زيست از ويتامين B2

Print Friendly, PDF & Email

محققان در دانشگاه تورنتو با استفاده از رشته های ویتامین B2 که در قارچ اصلاح ژنتیک شده وجود دارد، باتری با ظرفیت و ولتاژ بالا ساخته اند که ممکن است راه را برای ساخت باتري هاي دوستدار محیط زیست که بدون فلز هستنتد هموار سازد.

محققان همچنين ادعا مي کنند که اين باتري در مقایسه با باتری هاي لیتیوم یون موجود، مي تواند ظرفیت حدود ۱۲۵ میلی آمپر و پتانسیل ۲٫۵ ولت را با استفاده از فلاویني از ویتامین B2 به عنوان کاتد باتری به جای یک لیتیوم مشتق شده بدست آورد.

در حالی که تحقیقات دیگر در دانشگاه هاروارد، توانستند از ویتامین B2 به عنوان بخشی از یک باتری استفاده کنند، اما محققين دانشگاه تورنتو ادعا می کنند که انها توانسته اند ماده اي مشتق از مولکول های زنجیره اي بلند پلیمرهای زیستی به دست آورند برای یکی از الکترودها که در نتیجه امکان ذخیره سازی انرژی در یک پلاستیک ساخته شده از ویتامین را به جای فلزاتي که گران و سمي هستند براي محيط زيست مي دهد.

توجه داشته باشيد که توانایی ذاتی ویتامین B2 برای ذخیره انرژی در بدن حاصل از تجزیه غذاها است. بنابراين با استفاده از اين قابليت به راحتی مي توان در عمل براي استفاده در یک باتری قابل شارژ ایده آل استفاده کرد.

vitamin-battery-1

اگرچه دانشگاه تورنتو توانسته اين باتري را در اندازه یک باتری سمعک معمولی بسازد، ولي محققان امیدوارند که باتري جديد بتواند راه را برای ساخت باتری های بدون فلز که داراي قابليت ذخيره سازي انرژي بيشتري هستند در حالي که کارآمد تر، نازک تر، و با انعطاف پذیری بیشتري نسبت به نمونه هاي حال حاضر باتري مي باشند هموار سازد. این تیم همچنین معتقد است که مي شود یک باتري کاملا شفاف با استفاده از روش فلاوین پلیمر خود ایجاد کند.

نتایج حاصل از این تحقیقات به تازگی در مجله Advanced Functional Materials منتشر شده است.

منبع: دانشگاه تورنتو

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A