ساخت بزرگترين هارد SSD جهان توسط شرکت Seagate با ۶۰ ترابايت فضا

Print Friendly, PDF & Email

امروزه کامپیوترها در حال کوچکتر شدن هستند، اما چيزي که هميشه بزرگتر آن بهتر است هارد کامپيوتر است. بعضي از کسب و کارها هستند که مجبور به ذخیره مقدار بسیار عظیمی از داده ها مي باشند، و تولید کنندگان هارد در حال تلاش تا ظرفیت هارد ها را افزايش دهند، آخرین محصول حاصل از این تلاش هارد ۶۰TB SAS SSD از شرکت Seagate است که بزرگترین هارد ديسک جهان از نوع SSD است.

ممکن است برخی از افراد یک آرشيو بزرگ فیلم داشته باشد، اما اکثر مردم هیچ نیازي به ۶۰ ترابایت فضاي ذخیره سازی ندارند. اين هارد که بيشتر به کار مراکز ديتا مانند سرورها مي خورد، با دو برابر فضاي ذخيره سازي و چهار بار سريعتر از نزدیکترین رقیب خود با هدف دستيابي سريع تر وارد بازار خواهد شد. از لحاظ اندازه مشابه يک هارد ۳٫۵ اینچی استاندارد است. اگر بخواهيم تصوري از ميزان فضاي ذخيره سازي اين هارد داشته باشيم مي توان گفت امکان ذخيره ۴۰۰ میلیون عکس یا ۱۲۰۰۰ دی وی دی را دارد.

مایک ويلديبيل معاون رئيس فن آوری های پیشرفته و داده های بزرگ HP  مي گويد: “با توجه به نيازهاي امروزي مراکز داده، استفاده از فن آوری جديد بهینه براي ذخيره داده ها در مقياس بالا به عنوان نیاز اساسي اين شرکت ها مي باشد درحالي که اين نياز با دستگاه هاي بزرگ همخواني ندارد، دستيابي به فضای بیشتر براي ذخيره سازي با بالا ترين تراکم مانند فلش درايو ها نياز امروز مراکز داده ما مي باشد.

شرکت Seagate می گوید معماری انعطاف پذیر اين درایو به گونه اي ساخته شده است که به راحتی می تواند ظرفيت ان را از ۶۰ ترابايت به ۱۰۰ ترابايت رساند، بدون اينکه هزينه زيادي براي طراحي و ساخت دوباره داشته باشد.

هنوز جزئیات قیمت هارد ۶۰TB SAS SSD مشخص نشده است، اما گفته مي شود که در اوايل سال ۲۰۱۷ وارد بازار خواهد شد.

منبع: شرکت Seagate

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A