لامبورگینی و CENTENARIO جديد + عکس

Print Friendly, PDF & Email

جديداً مد شده که تولید کنندگان قديمي اتومبيل، مصادف با سالگرد تولد بنيانگذار خود، نمونه جديد از اتومبيل هاي خود را هم معرفي مي کنند. شاید هیچ شرکتي بیش از لامبورگینی، اين جشن را یک نقطه عطف براي خود نمي داند.

لامبورگيني اوایل امسال CENTENARIO را همزمان با جشن سالگرد تولد ۱۰۰ سالگي فروچیو لامبورگینی معرفي کرده بود که حالا آن را وارد بازار کرده است.

لامبورگيني در CENTENARIO از يک موتور پرقدرت V12 با توان ۷۷۰ اسب بخار (۵۶۶ کیلو وات) استفاده کرده است که مي تواند صفر تا ۱۰۰ را در ۲/۹ ثانيه (۶۲ مایل در ساعت) طي کند و به حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر / ساعت (۲۱۷ مایل در ساعت) برسد در حالي که وزني معادل ۱۵۷۰ کیلوگرم (۳۴۶۱ پوند) دراد.

لامبورگینی در سنتناريو قدرت را به هر چهار چرخ منتقل کرده در حالي که چرخ هاي عقب هم قابليت فرمانپذيري دارند. اين قابليت در سرعت پایین، باعث چرخش در جهت مخالف چرخ های جلو و برای کوچکتر شدن شعاع چرخش بسيار کار آمد است و در سرعت بالا همسو با جهت چرخ هاي جلو، و برای ثبات بیشتر، احساس خوبي را به راننده مي دهد.

طراحی آیرودینامیک سنتناريو توانسته، اين اسب چموش داراي چسبندگي بالايي در جاده باشد، و اين امر محقق نمي شد مگر با شيار هايي که بر روي بدنه وجود دارد که اجازه مي دهد هوا از طریق اين کانال ها عبور کرده و به سمت عقب اتاق رانده شوند و با فشاري که به سمت پايين ايجاد مي کند، اتومبيل را در سرعت هاي بالا کاملاً به جاده بچسباند.

اگر چه در بسیاری از موارد سنتناريو، مشابه آونتادور است، اما نمي توان فقط با توجه به ظاهر قضاوت کرد. در سنتناريو، به جاي آن همه دکمه اي که در آوانتادور بود، از يک صفحه نمایش لمسی ۱۰٫۱ اینچی استفاده شده که قابليت هايي چون گزینه های ردیابی، اپل CarPlay، نمايش تصاوير دوربين هاي اطراف، قابليت ضبظ و به اشتراگ گذاري رانندگي، شبکه هاي اجتماعي و … را دارد.

چرم و تزئينات داخلی را می توان به طور کامل از طریق پروژه لامبورگینی Personam سفارشی تهيه کرد.

قیمت گذاری برای CENTENARIO از ۲ میلیون يورو معادل دلار ۲،۵۴۶،۶۵۰ شروع شده و با توجه به موارد سفارشي اين مبلغ تغيير مي کند.

منبع: لامبورگینی

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A