استفاده از نقاط کوانتومی در مانیتور های منحنی جدید سامسونگ

Print Friendly, PDF & Email

سامسونگ دو مانیتور بازی جدید، در مدل های CFG70 و CF791 که ساخته شده از ترکیب نقاط کوانتومی و  یک صفحه نمایش منحنی معرفی گرد.

صفحه نمایش نقطه کوانتومی شامل یک لایه از نانوبلورهای نیمه هادی است که تولید نور از رنگ های مختلف بسته به اندازه مشخص می کند، این نقاط بسیار کوچک در حد چند نانومتر است. در نتیجه تصویر حاصله دارای عمق سیاهی بالایی است که باعث افزایش دقت و صحت رنگ بهتر می شود. این در حالی است که در نمونه های قبلی نمایشگر های مبتنی بر تکنولوژی نقاط کوانتومی استفاده از کادمیوم که جزء فلزات سنگین می باشد، مرسوم بود، ولی در نمایشگر های سامسونگ از کادمیوم استفاده نشده و به گفته سامسونگ این نمایشگر ها مانند بقیه تلویزیون های UHD که در سال ۲۰۱۶ ساخته شده هستند می باشد.

samsungمانیتور کوانتومی - ۱

در نمونه CFG70 که دارای شعاع انحنای ۱۸۰۰R می باشد – می توان مانند یک دایره تصور کرد که از وسط به دو نیم تقسیم شده است، و در نمونه کوچکتر یعنی CF791 که کمی واضح تر است، شعاع انحنا ۱۵۰۰R است.

CFG70 دارای زمان پاسخ ۱ میلی ثانیه و نرخ تجدید ۱۴۴ هرتز با کیفیت ۱۰۸۰p است و CF791 کمی آهسته تر و ۴ میلی ثانیه با نرخ تجدید ۱۰۰ هرتز با کیفیت ۳۴۴۰ × ۱۴۴۰٫ است.

اگر از یک کارت گرافیک AMD در کامپیوتر استفاده شود، با استفاده از سیستم Freesync شرکت سامسونگ، یک همخوانی و همزمان درنرخ تازه کردن بین صفحه نمایش و کارت ایجاد می شسود که حاصل آن کاهش زمان تاخیر و لک زدن تصاویر در بازی ها می شود.

سامسونگ قرار است این دو مانیتور را در نمایشگاه IFA که این هفته برگزار می شود معرفی کند، و انتظار می رود تا پایان سال در دسترس برای خرید قرار گیرند. مانیتور CFG70 در دو سایز ۲۴ و ۲۷ ارائه می شود که قیمت آن برای ایالات متحده ۳۹۹ و ۴۹۹ دلار تعیین شده است. نمونه CF791 در اندازه ۳۴ اینچ عرضه می شود با حدود قیمت ۹۹۹ دلار.

منبع: Samsung  توسط BusinessWire

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A