تراکتور های بدون راننده، برای کشاورزی مدرن

Print Friendly, PDF & Email

در حالی که حضور اتومبیل های بدون راننده توسط شرکت هایی چون گوگل، تسلا و… در جاده های شهری و بین شهری مشهود است، اما به تازگی گروه صنعتی CNH (شرکت صنایع سنگین ایتالیاییآمریکایی مستقر در بریتانیا است، که در زمینه طراحی و ساخت ماشین‌آلات کشاورزی، ماشین‌آلات ساخت‌وساز و ارائه خدمات مهندسی کشاورزی، فعالیت می‌نماید.) نوع جدیدی از تراکتور ها را ارائه داده است که می تواند بسیار سریع تر و دقیق تر از انسان کار شخم زدن، برداشت محصول و دیگر کارهای کشاورزی را انجام دهد. در ادامه با دیجیت همراه باشید.

 

اولین نمونه مدل Holland NH

تراکتور بدون راننده - ۱۶

در نگاه اول ممکن است مانند تراکتور T8 باشد اما در واقع این نمونه جدید NH است که سخت افزار و نرم افزار رانندگی هوشمندانه در زیر پوست آن کنجانده شده است.

با استفاده از نرم افزار هوشمندانه آن و برنامه هایی که همراه آن ارائه شده ، کشاورزان قادرند از آن در زمین های خود استفاده کنند، البته باید برای اولین بار موقعیت مکانی و نقشه محل را برای تراکتور تعریف کرد. پس از آن، نرم افزار داخلی قادر استفاده از تمامی دستگاه هایی که به پشت تراکتور متصل می شود، استفاده کند. البته چنانچه تراکتور به موانعی برخورد کند، کاربر می تواند با استفاده از رادار و دوربین های تشخیصی که دارد، از موانع عبور کند. هرچند این کار خیلی هم راحت نیست وقتی که تراکتور در حال شخم زدن است!

همچنین کشاورزان قادر به کنترل و نظارت بر عمکرد NH از طریق تبلت و یا گوشی همراه خود هستند. بر روی صفحه نمایش، مسیر حرکت را با استفاده از چهاردوربین به صورت زنده می توانند ببینند، جدای از آنکه اطلاعاتی در مورد سرعت موتور و میزان سوخت نیز در نمایشگر وجود دارد. این سیستم قادر است به صورت مستقل عملیات کاشت دانه را انجام دهد.

دومین مورد مدل IH

تراکتور بدون راننده - ۶
در این نمونه با استفاده از ردیاب GPS تراکتور با استقلال بیشتری عمل می کند و با دریافت موقعیت جغرافیایی مزرعه از ماهواره، تمامی مسیر ها و راه ها را تشخیص می دهد. در مدل IH هیچ جایی برای مستقر شدن راننده وجود ندارد، و تمامی عملیات تراکتور با استفاده از سنسورهایی که می توانند موانع را تشخیص دهند به صورت اتوماتیک و یا توسط کشاورز کنترل می شود.

در بسیاری از نقاط جهان، پیدا کردن نیروی کار ماهر در اوج فصل کاری کشاورزی، یک چالش ثابت برای کشاورزان است.


منبع: CNH Industrial

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A