اسکی روی آب با پهباد!

Print Friendly, PDF & Email

امروزه استفاده از پهبادها (هواپیماهای بدون سرنشین) در بسیاری از زوایای زندگی مشاهده می شود، تصویر برداری های هیجان انگیز ورزشی، مسابقات هواپیماهای بدون سرنشین، کنترل و نظارت، حمل و نقل و این موارد جدای از مصارف نظامی آنها می باشد که در ابتدا برای همین منظور ساخته شدند.

اما در حالی که تابستان در حال پایان یافتن است، در سواحل سیاتل شرکت Freefly Systems که در زمینه تولید تجهیزات فیلم برداری ورزشی با پهباد و روبات ها فعالیت دارد، از نوعی پهباد رو نمایی کرد که تنها ۱۲ کیلوگرم وزن دارد و با استفاده از ۸ متور قدرتمند می تواند لحضات شاد و مفرحی را برای موج سواران به ارمغان بیاورد. تا امروز برای انجام ورزش اسکی روی آب از محرک هایی چون قایق، اتومبیل و یا کایت هایی که از نیروی باد برای رانش استفاده می کردند، استفاده می شد. در حالی که استفاده از پهباد طرح جدید است که می توان لذت این ورزش را دو چندان کند.

freefly-3

با توجه با اینکه می توان به راحتی توان این پهباد را کنترل کرد، از آن می توان به طور گسترده ای در موارد ورزشی، آموزشی و یا مسابقات استفاده کرد. البته باید توجه داشت در نمونه معرفی شده با توجه به اینکه هم باید پهباد را کنترل کرد و هم موج سواری کرد، کار کمی سخت می شود. ولی مطمئناً به زودی شاهد انواعی از این پهباد ها خواهیم بود که کنترل آنها ساده تر و یا خود کنترل باشند.

قیمت نمونه فعلی در حدود ۱۷/۵۰۰ دلار است.


منبع: Freefly Systems

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A