معرفی USB-IF برای پخش صدا قابل اتصال به پورت USB-C

Print Friendly, PDF & Email

به تازگی استاندارد جدیدی از درگاه USB معرفی شده با نام USB-IF (Im plementers’ Forum)که می تواند مانند ۳٫۰ USB با همان قابلیت ها و پارامترهای فنی و دستورالعمل ها فایل های صوتی را از طریق درگاه USB -C پخش کند.

سازگاری USB-C با بخش بزرگی از دستگاه های تلفن همراه جدید باعث شده که عملاً جایگزین کانکتور USB سنتی شود، و در چند سال آینده، حضورش در تمامی دستگاه ها بدون شک افزایش یابد.

اما چه چیزی باعث شده که USB-C اینقدر ویژه شود؟ بزرگترین علت آن قابلیت های زیادی است که این درگاه دارد از شارژ کردن و انتقال ولتاژ از ۲۰ تا ۱۰۰ ولت گرفته تا انتقال اطلاعات، فایل های تصویری و صوتی با سرعت بسیار زیاد.

اما در حالی که شما می توانید با یک آداپتور درگاه USB-C را به جک ۳٫۵mm هدفون تبدیل کنید تا بتوانید از این پورت برای انتقال صدا و یا گوش دادن موسیقی استفاده کنید، با استفاده از USB-IF بدون هرگونه تبدیل و آداپتور این قابلیت برای کاربر فراهم می شود.

هرچند این استاندارد جدید ممکن است زیاد به مذاق کاربران خوش نیاید همانگونه که استیو جابز به جای استفاده از درگاه USB 2.0 در دستگاه های اپل از پورت اختصاصی خود استفاده کرد، اگرچه بعضی از تولید کنندگان لوازم جانبی با اپل همراهی کردند ولی در آخر این USB بود که برنده این نبرد شد.

در مورد USB-IF هم به واسطه خذف پورت ۳/۵mm هدفون ممکن است به همین سرنوشت دچار شود، ولی باید این را هم بگوییم که شماری از تولید کنندگان بزرگ تجهیزات مثل اینتل، IBM و مایکروسافت در میان طراحان و استفاده کنندگان از این استناندارد جدید در محصولات خود می باشند.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A