خانه کوچک قابل حمل Greenmoxie

Print Friendly, PDF & Email

شرکت کانادایی Greenmoxie که طرفدار زندگی در فضای سبز و طبیعی است، اخیرا ساخت اولین خانه کوچک قابل حمل خود را به پایان رساند. این شرکت که با تولید این خانه شروع پرقدرتی را در کنار برخی از تولید کنندگان این صنعت شروع کرده است، امیدوار است با استفاده از تکنولوژی های روز بتواند توجه مصرف کنندگان را بخود جلب کند.

Greenmoxie این خانه را که مساحت آن ۳۱٫۵ مترمربع است را بر روی یک تریلر سه چرخ قرار داده است که به راحتی قابل حمل می باشد. جنس مواد بکار رفته در دیوارهای این خانه کوچک از چوب سرو ژاپنی است که با روشهای خاصی فراوری شده تا مقاوت لازم را داشته باشد. برای کف، داخل و قاب پنجره های خانه از چوب بلوط استفاده شده است.

درب ورودی خانه پشت یک تراس است که به صورت یک پل متحرک، بعد از پایین آمدن نمایان می شود. این تراس هم توسط یک موتور الکتریکی و هم بصورت دستی قابل باز و بسته شده است، یک قفل ترکیبی ایمن هم برای امنیت در هنگام حرکت و قفل کرن ورودی خانه در مواقع ضروری تعبیه شده است. از محاسن استفاده از این تراس متحرک می توان به کوچکتر شدن طول خانه در زمان جمع شدن اشاره کرد که باعث می شود حمل و نقل خانه آسانتر شود، و در زمانی که باز می شود فضای خوبی را در جلوی درب ورودی ایجاد می کند که می تواند به عنوان یک بهارخواب زیبا برای تماشای مناظر طبیعی از آن استفاده کرد.

در داخل که دارای طراحی ساده و کارآمدی می باشد، می توان به وجود یک انبار و اتاق خواب در بالا که توسط یک راه پله قابل دسترس هستند اشاره کرد. همچنین یک آشپزخانه با چند کابینت برای جادادن ظروف و امکاناتی از جمله اجاق خوراک پزی ، یخچال، سینک ظرفشویی، حمام که شامل یک دوش و سینک می باشد، سرویس بهداشتی توالت و یک سالن که دارای یک نیمکت بزرگ با یک میز متحرک و فضای مشابه کتابخانه برای قرار دادن وسایل مورد نیاز اشاره کرد.

برای گرم کردن داخل خانه از دو نوع بخاری یکی چوب سوز و یک گازی استفاده شده است.

الکتریسیته مورد نیاز این خانه توسط یک پنل خورشیدی ۱ کیلو وات که بر روی بام سوار شده و باعث شارژ باتری ها می شود تامین می شود. همچنین یک سیستم تصویه آب، با استفاده از جمع آوری آب باران آب مورد نیاز خانه چه برای آشامیدن و چه دیگر مصارف تامین می کند.

برای صرفه جویی در برق، از چراغ های LED در خانه استفاده شده است و برای صرفه جویی در انرژی، کل خانه از زیر و دیوار ها و سقف با اسپری فوم عایق کاری شده است.

قیمت دقیقی برای این مدل Greenmoxie اعلام نکرده است ولی می توان قیمتی معادل ۷۵۰۰۰ دلار را برای آن پیش بینی کرد.

منبع: Greenmoxie

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A