مانیتور های پزشکی جدید ۴K و ۳D سونی

Print Friendly, PDF & Email

تلویزیون های ۴K فقط برای دیدن جزئیات فیلم ها و مستند های طبعیت ساخته نشده اند – تصاویری با این سطح از جزئیات می تواند کمک شایانی به جراحان و پزشکان هنگام دیدن داخل بدن کند. سونی یک خط جدید از مانیتور های پزشکی که برای اولین بار می تواند با ترکیب تصاویر ۳D و ۴K و همچنین با قابلیت ضبط این تصاویر و با استفاده از سیستم های مدیریتی اجازه اشتراک این تصاویر را برای کارکنان بیمارستانها می دهد ساخته است. که هم می تواند در تشخیص بیماری، جراحی و آموزش پزشکان جوان از آن استفاده کرد.

تلویزیون های ۳D ممکن است محبوبیت خود را در بین مصرف کننده در طول چند سال گذشته از دست داده باشند، اما مطالعات نشان می دهند که بُعد اضافی می تواند کمک زیادی به بالا بردن دقت و کیفیت یک جراحی داشته باشد. هرچند مانیتور های قبلی پزشکی تصاویر ۳D در قالب فرمت HD پشتیانی می کردند، اما مانیتور های جدید سونی این امکان را در قالب ۴K در اختیار پزشکان و متحصصان قرار می دهد، که می تواند تصاویر شفاف تر، واضحتر با رنگ های طبیعیتری را به ارمغان بیاورد.

این مانیتور ها قرار است در اندازه های ۳۱ و ۵۵ اینچ با قابلیت اتصال میکروسکوپ های جراحی، آندوسکوپی و تجهیزات دیگر از طریق پورت های ۳G-SDI، DVI و HDMI تولید شوند. پانل مورد استفاده در این مانیتور ها کمترین انعکاس نور در اتاق عمل را دارند و تصاویر ۳D آنها را حتی با چشم غیر مسلح هم می توان دید.

از دیگر قابلیت های این مانیتور ها می توان به توانایی تفکیک تصاویر ۳D از تصاویر ۲D و تقسیم نمایشگر به دو بخش برای نمایش هر دو تصویر اشاره کرد. همچنین می تواند کیفیت تصاویر ۴K را با استفاده از سیستم پیشرفته تقویت تصویر چندگانه سونی افزایش دهد. ضمن اینکه می تواند از دو منبع مختلف دو تصویر مجزا را نمایش دهد(تصویر در تصویر).

sony-4k-3d-medical-monitors-2

همراه این مانیتور ها یک باکس که دارای درایو بلو ری، هارد، شبکه و چند کلید کنترلی برای ذخیره تصاویر و یا ارسال به سرور مرکزی ارائه شده است.مدل جدید HVO-3300MT پشتیبانی از HD 3D، در حالی که HVO-4000MT دارای یک هارد دیسک ۴ ترابایتی برای ضبط تصاویر ۴K و۳D است.

sony-4k-3d-medical-monitors-3

در هر دو مدل باکس پورت های اتصال به شبکه قرار داده شده است و سونی با ارائه یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) این امکان را به پرسنل پزشکی برای دسترسی، جستجو، ذخیره و توزیع تصاویر در سراسر مرکز و یا حتی ارتباط مستقیم به داده های دیگر بیماران را می دهد.

در حالی که سونی هنوز زمان مشخصی را برای ارائه رسمی این مانیتور عنوان نکرده است. اما یک نمونه آزمایشی این محصول را در کنگره جراحان که در واشنگتن دی سی این هفته برگزار شد نمایش داد.

منبع: سونی

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A