آدیداس کفش هایی از ضایعات پلاستیکی در اقیانوس ها ساخت

Print Friendly, PDF & Email

برنامه های بلند مدت زیادی برای چرخش و بازیافت پلاستیک هایی که در اقیانوس ها وجود دارد و باعث بروز مشکلات در محیط زیست جانوران دریایی و چرخه غذایی آنها شده وجود دارد، اما کمپانی آدیداس با برنامه های کوتاه مدتی که دارد به دنبال راه های سریعتر برای بهبود وضعیت اقانوس ها و پاک کردن این زیست بوم اصلی موجودات از وجود پلاستیک هایی است که همه روزه به وسیله انسانها الوده می شوند. یکی از این اقدامات استفاده از این پلاستیک ها در تولید کفش و لباس های ورزشی است.

در همین راستا آدیداس با کمک سازمان محیط زیست مالدیو اقدام به جمع آوری پلاستیک ها از نوار ساحلی این کشور برای تولید کفش های ورزشی کرده است. سال گذشته اولین بار که این کار انجام شد با جمع آوری این ضایعات پلاستیکی توانستند به صورت محدود ۵۰ کفش از زباله های پلیمری مناطق ساحلی بسازند و امسال قرار است با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته تر کفش های ورزشی تولید کند که ۹۵ درصد ترکیبشان از پلاستیک های بازیافتی جمع آوری شده از اقیانوس ها است. ۵ درصد باقیمانه مانند بند، کفی و … از مواد بازیافتی ساخته شده اند.

در همین حال، دو غول فوتبال اروپا یعنی رئال مادرید و بایرن مونیخ نیز می خواهند از این ماه با لباس های تولید شده از پلاستیک های بازیافتی اقیانوس ها وارد زمین شوند. بایرن با پیراهن قرمز بازیافتی که بر روی آن TSG 1899 Hoffenheim نقش بسته شنبه اینده وارد میدان می شود و رئال مادرید هم اواخر این ماه در تاریخ ۲۶ نوامبر از پیراهن سفید بازیافتی در بازی مقابل اسپورتینگ استفاده خواهد کرد.

هر دو این پیراهن ها از فروشگاه آدیداس آنلاین قابل خرید هستند (بایرن مونیخ از امروز و رئال مادرید از ۲۴ نوامبر) در مورد کفش ذکر شده هم قرار است از اواسط ماه نوامبر و با قیمت ۲۰۰ یورو قابل خرید باشد.

این شرکت می گوید، اگر بتواند یک میلیون جفت از این کفش های ورزشی را در سال ۲۰۱۷ تولید کند، نیاز به یازده میلیون بطری دارد که از اقیانوس جمع آوری شده است.

منبع: آدیداس

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A