تولید موتور هواپیما توسط جنرال الکتریک با استفاده از پرینتر سه بعدی

Print Friendly, PDF & Email

چاپگر های ۳D راه طولانی را برای گرفتن گواهینامه ساخت قطعات هواپیما طی کرده اند و حالا جنرال الکتریک با استفاده از همین چاپگر ها توانسته موتور هایی را تولید کند که ۳۵ درصد آن توسط همین چاپگر ها ساخته شده اند. این موتور ۵ درصد سبکتر و ۱ درصد سوخت کمتر مصرف می کند.

استفاده از این تکنولوژی در ساخت موتور A-CT7 با استفاده از قطعات چاپی در مرکز جنرال الکتریک در سین سیناتی اوهایو ۱۸ ماه طول کشید، در حالی که موتور CT7 از ۹۰۰ قطعات مرسوم ساخته می شد در این روش به ۱۶ قسمت چاپی کاهش یافت.

پس از تکمیل، موتور توانایی ۱۲۴۰ اسب بخار خود را با توجه به کاهش ۸۵۵ قطعه ای به راحتی بدست آورد. و این درحالیست که جنرال الکتریک ادعا می کند که این موتور ۲۰ درصد سوخت کمتر مصرف می کند در حالی که ۱۰ درصد قدرت کروز بیشتری نسبت به نمونه های مشابه دارد.

استفاده از چاپگر ۳D زمان را برای ساخت نمونه های اولیه موتور بسیار کوتاه می کند، به طوری که در روش های معمول برای تست و آزمایش محفظه احتراق، شش ماه زمان نیاز بود، اما در روش چاپ این زمان تنها ۲ روز است، و این معنی وابستگی به مدل ها و نمونه های کامپیوتری از بین رفته و به راحتی می توان بعد از طراحی محصول اولیه را تولید و مورد آزمایش قرار داد.

یکی دیگر از مزایای تولید به روش چاپ کاهش استفاده از قطعاتی مانند پیچ و مهره، جوشکاری و یا رابط های که برای اتصال قطعات به یکدیگر استفاده می شد است که می تواند وزن کل را کاهش داده و قطعات را به صورت بهینه ای تولید کند.

جنرال الکتریک می گوید اولین نمونه از این موتور ها بعد از پایان تمامی تست ها در پایان سال آینده مورد استفاده عمومی قرار خواهد گرفت.
منبع: GE حمل و نقل هوایی

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A