آیفون ۸ ممکن است با صفحه نمایش OLED و قابلیت شارژ بی سیم همراه باشد!

Print Friendly, PDF & Email

آیفون ۷ و ۷ پلاس هرچند به جز ارتقاء سخت افزار هایی چون دوربین بهتر، پردازنده سریعتر با طراحی مشابه نمونه قبلی چیز دیگری برای گفتن نداشت، ولی انتظار می رود اپل برای دهمین سالگرد تولید آی فون، دست به یک تغییر بنیادین در تولید آی فون بزند، در همین راستا شایعاتی وجود دارد که می گوید آی فون بعدی با صفحه تمام شیشه ای و حذف دکمه خانه تولید می شود، اما در حال حاضر به نظر می رسد اپل باید چیزی بیشتر از این تغییرات را اعمال کند، اگر می خواهد در این آشفته بازار گوشی های هوشمند با وجود رقبایی چون سامسونگ، ال جی و یا حتی شیائومی باقی بماند.

چندی پیش مدیر عامل شارپ، تای یینگ – وو در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه تاتونگ اظهار داشت: سال آینده آی فون ۸ به یک صفحه نمایش OLED LTPS مجهز خواهد شد. این سخنان وقتی بیشتر قطعیت پیدا می کند که رسانه های چینی خبر از رقابت بین سامسونگ و ال جی برای تولید نمایشگر های OLED 5.5 اینچی برای آیفون بعدی می دهند.

تای همچنین گفت که شارپ نیز برنامه برای تولید این نمایشگر ها دارد هرچند که سامسونگ تقریباً در این خصوص دارای انحصار کامل در فضای تولید OLED است به گونه ای که TouchBar مک بوک پرو جدید نیز توسط سامسونگ تولید شده است.

در همین شایعات اشاره به اینکه اپل در حال برنامه ریزی برای ساخت سه مدل جدید آیفون برای سال آینده است، توجهات را به خود جلب کرده است. گویا قرار است  یکی از آنها به پنل OLED منحنی مجهز باشد. این گزارش همچنین اشاره ای به استفاده اپل از شیشه در جلو و پشت دستگاه مشابه آنچه در طراحی آیفون ۴ استفاده کرده بود البته با فناوری جدیدتر دارد.

گزارش دیگری که باز در رسانه های چین منتشر شده بود از اقدام فاکسکان در آزمایش ماژول شارژ بی سیم برای آیفون های جدید می گوید. اگرچه که شارژ بی سیم فناوری جدیدی نیست و در حدود یک سال است که سامسونگ پیشگام در استفاده از این فناوری در گوشی های هوشمند خود است. به همین دلیل اپل اقدام به تغییر بدنه فلزی آیفون به بدنه شیشه ای نموده است که بتواند شارژ بی سیم القایی را انجام دهد.

حال باید منتظر بود تا ببینیم کدامیک از این شایعات به حقیقت خواهند پیوست؟

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A