پروش گوش با استفاده از کشت سلولی بر روی دست بیمار

Print Friendly, PDF & Email

یک جراح پلاستیک چینی توانست برای اولین‌ بار در جهان گوش یک مرد را که در تصادف رانندگی کنده شده بود را با استفاده از روش کشت سلولی روی دست خود بیمار پرورش دهد و به جای گوش کنده شده پیوند بزند.

گوا شیدونگ، متخصص جراحی پلاستیک در بیمارستان شیان چین که این عمل را انجام داده است در مورد روش کار عنوان کرد: ابتدا پوست مورد نیاز در ساعد را برای قرار گیری سلول های گوش آماده سازی کرده و سپس از سلول های غضروف موجود در استخوان های قفسه سینه بیمار برداشته و بر روی ساعد بیمار کشت بیولوژیک دادیم، این سلول ها با استفاده از جریان خونرسانی طبیعی تغذیه شدند تا به شکل گوش در آمدند در آخر هم گوش حاصل شده را با عمل جراحی پلاستیک در جای اصلی خود روی سر بیمار پیوند زدیم.

eye

این روش که برای اولین بار در جهان انجام شده است مشکلات پس زدن در پیوند های معمول را ندارد، چون با استفاده از اعضاء بدن خود بیمار است.و شاید در آینده بتوان دیگر اعضاء قطع شده بدن بیماران را با همین روش کشت داد و ترمیم کرد.

منبع: ریوترز

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A