ژاپن ساز تنبک الکترونیکی ساخت!

Print Friendly, PDF & Email

شرکت سازنده سازهای الکترونیکی ژاپنی ATV Corporation یک ساز کوبه ای دیجیتال به نام aFrame ساخته است، که می توان گفت نوعی تنبک الکترونیک است. این ساز که از یک قاب از جنس چوب بامبو و یک پرده حساس آکوستیک تشکیل شده، قادر است تمام پیچیدگی یک ساز کوبه ای را به راحتی اجرا کند.

aFrame که نمونه اولیه از این نوع ساز است در آینده به شکل دایره هم ساخته خواهد شد.

از لحاظ فنی این ساز قابلیت تطبیقی بالایی با استفاده از الگوریتم های فیلتر EQ به صورت پویا برای تولید انواع بسیار متنوعی از تن های الکترونیکی، کلاسیک یا مدرن دارد. صفحه ای که سطح این ساز را در برگرفته از سنسور هایی ساخته شده که می تواند علاوه بر تشخیص کوبش، حرکاتی که با اصطکاک توامان هستند را تبدیل به صدا کند.

aFrame را می توان بر روی میز یا پایه و یا مانند ساز ضرب بر روی پا گذاشت و نواخت. از جمله دیگر قابلیت های این ساز می توان به تکنولوژی پردازش سیگنال دیجیتال و حافظه داخلی که قادر به ذخیره سازی ۸۰ تن موزیک برای هر کاربر را دارد.

digital-hand-drum-acoustic-feel-2

در پشت ساز یک کلید روشن /خاموش، یک اسکرول به همراه یک صفحه نمایش ال سی دی برای نمایش اطلاعات، یک پورت USB برای تامین ولتاژ ساز و خروجی جک هدفون قرار دارد.

زمان ارائه و قیمت این ساز هنوز مشخص نشده است.

منبع: ATV Corporation

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A