دوچرخه تاشو Kwiggle

Print Friendly, PDF & Email

در چند سال اخیر طراحان ایده های جالبی را برای دوچرخه ها با توجه به کاربرد، وزن، سرعت و قابل حمل بودن نشان داده اند.در این میان طراحی دوچرخه Kwiggle که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ رونمایی شد، حالا بعد از گذشت سه سال با توسعه و افزایش سرعت دوباره آمده و اینبار با نام کیکاستارتر شناخته می شود.

این دوچرخه هرچند که در اولین نگاه مانند یک روروک مخصوص بچه ها به نظر می رسد ولی به راحتی می تواند کاربر را برای مسافت های کوتاه جابجا کند. برای سوار شدن به Kwiggle که تقریبا به طور کامل راست قامت است و نشستن بر روی صندلی کوچکی که بدون پشتی و نگه دارنده می باشد، برای اولین بار کمی سخت است ولی بعداز چند دقیقه کاملاً عادی می شود. تولید کنندگان می گویند که این دوچرخه از لحاظ ارگونومیک کاملاً با بدن کاربر مطابقت دارد و کمترین خستگی را در فرد ایجاد می کند.

kwiggle-3

Kwiggle هنگامی که بسته می شود به راحتی می توان آن را به درون مترو یا اتوبوس برد بدون اینکه مشکلی به وجود بیاید. اندازه Kwiggle در حالت بسته ۵۵ × ۴۰ × ۲۵ سانتی متر می شود با وزن ۸٫۵ کیلوگرم. Kwiggle  با این اندازه و وزن کوچکترین دوچرخه تاشو حال حاضر جهان می باشد.

kwiggle-2

جنس این دوچرخه برای اینکه وزن کمی داشته باشد از نوعی آلیاژ آلومینیوم است، که برای طراحی و ساخت آن چالشهای زیادی را تولید کننده برای نوع طراحی و شکل آن متحمل شده است، اگر نگران عدم راحتی آن هستید باید بگوییم که در نمایشگاه EUROBIKE  امسال، ۲۵۰ نفر آنرا تست کردند که همگی طرح آن را خوب و کاربردی بیان کردند.

قرار است Kwiggle از دسامبر سال آینده و با قیمت ۱۵۸۰ دلار در دسترس عموم قرار گیرد.
منبع: Kwiggle

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A