شرکت ژاپنی JDI صفحه نمایش تاشو برای گوشی های هوشمند ساخته است

Print Friendly, PDF & Email

خبرهایی از Nikkei Asian Review در مورد صفحه نمایش تاشو که به تازگی توسط شرکت ژاپنی Japan Display (JDI) طراحی و ساخته شده، نوید ورود گوشی های هوشمندی را می دهد که از این نمایشگر استفاده می کنند و تا اوایل تابستان آینده  وارد بازار خواهند شد.

این نمایشگر ها که مانند کتاب باز و بسته می شوند، می توانند هر محتوای را چه یکپارچه و چه جدا در دو طرف صفحه نشان دهند، یک نمایشگر ایده آل برای صنعت تلفن های هوشمند است که به دنبال نمایشگر های بزرگتر هستند در حالی که اندازه گوشی بیش از حد بزرگ نشود.

از قابلیت های این نمایشگر می توان به توانایی پخش دو تصویر همزمان و یا جدا از هم اشاره کرد، مثلاً کاربر می تواند زمانی که در یک طرف صفحه فیلم تماشا می کند در طرف دیگر وب گردی کند و یا ایمل هایش را پاسخ دهد.

ظاهرا JDI قرار است با همکاری یک شریک بزرگ بین المللی چینی نسبت به تولید این نمایشگر ها اقدام کند و از اوایل تابستان سال آینده روانه بازار کند. متاسفانه هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد نام این شریک به دست نیامده است.

این صفحه نمایش بر پایه تکنولوژی ال سی دی تولید خواهد شد با این تفاوت که دارای ویژگی ضخامت بسیار باریک ۱ میلی متر برای هر صفحه می باشد به طوری که زمانی که دو صفحه بر روی هم قرار گیرند تنها ضخامتشان ۲ میلی می شود.

 

منبع

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A