کلاه هوشمند BALACLAVA برای جلوگیری از عفونت های قفسه سینه ورزشکاران در زمستان

Print Friendly, PDF & Email

از شروع فصل زمستان احتمال بروز بیماری و سرماخوردگی از طریق سر و مجاری تنفسی در ورزشکاران و افراد عادی که برای ورزش از محیط های باز استفاده می کنند بسیار بیشتر می شود، و این در حالیست که ورزشکاران به واسطه حرفه ورزشی که دارند باید حتماً تمرینات خود را به صورت منظم انجام دهند، اما اگر برای شما مهم نباشد که کمی شبیه مورتال کمبت شوید، کلاه BALACLAVA برقی جدید امکان انجام تمرینات ورزشی را مانند یک قهرمان حرفه ای در فضاهای باز می دهد در حالی که احتمال ابتلا به عفونت های قفسه سینه به حداقل می رسد.

این کلاه از همکاری بین محققان دانشگاه ترنت ناتینگهام در انگلستان و شرکت پیشرفته آلمانی تولید کننده ماشین های بافندگی استول GMBH حاصل شده است، این کلاه توسط یک ماشین بافتنی سه بعدی بافته شده است، در جلوی بینی و دهان یک منطقه گرم قرار دارد که از نخ هایی که قابلیت عبور جریان الکتریسیته را دارند، ساخته شده است. با استفاده از یک باتری قابل شارژ جریان از طریق پورتی که در پشت کلاه قرار دارد، به قسمت جلوی کلاه محل دهان و بینی را گرم کرده تا هوایی که وارد دستگاه تنفسی می شود، گرم باشد.

تیلاک دیاس، بنیانگذار گروه تحقیقاتی پیشرفته پارچه در دانشگاه ناتینگهام ترنت می گوید: نخ های استفاده شده که رسانای جریان الکتریسیته هستند به قدری نازک می باشند که پوست بدن نمی تواند آنها را احساس کند، و با عبور جریان الکتریسیته گرمای یکسان و ثابتی را تولید می کنند به طوری که یک دونده تنها هوای گرم تنفس می کند.

balaclava-2

از این کلاه نمونه هایی طراحی شده برای دونده ها، اسکی بازان و دیگر ورزشکاران که باید در آب و هوای سرد تمرین کنند نیز تولید شده است. BALACLAVA همچنین دارای یک لایه پشمی می باشد تا قابلیت کش آمدن کلاه برای سرکردن بیشتر شود. همه این ویژگی ها به اندازه کافی می تواند احتمال بردن جایزه طلای صنعت را امسال به خود اختصاص دهد.

BALACLAVA در حال حاضر تنها یک نمونه اولیه است هنوز هیچ اطلاعات دیگری از زمان و قیمت آن منتشر نشده است.
منابع: دانشگاه ترنت ناتینگهام، شرکت استول

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A