فایرفاکس تنها تا سپتامبر ۲۰۱۷ در ویندوز XP و ویستا اجرا می شود

Print Friendly, PDF & Email

همانطور که می دانید هر دو ویندوز XP و ویستا دیگر توسط مایکروسافت پشتیبانی نمی شوند. اما به هرحال برخی کاربران هنوز هم از این ویندوز ها استفاده می کنند، و این درحالیست که چون آپدیت های امنیتی دیگر برای آنها توسط مایکروسافت ارائه نمی شود، احتمال خطر پذیری در این دو ویندوز بسیار بالا رفته به همین دلیل موزیلا اعلام کرد تنها تا سپتامبر ۲۰۱۷ امکان بروز رسانی فایرفاکس در ویندوز XP و ویستا وجود دارد و بعد از آن هیچ آپدیتی برای مرورگر فایرفاکس که با این دو ویندوز اجرا می شوند ارائه نخواهد کرد.

هرچند که علت اصلی عدم پشتیبانی از این دو ویندوز توسط موزیلا موارد ذکر شده در بالا عنوان شده، ولی موزیلا در بلاگ رسمی خود عنوان کرد تعداد کاربرانی که از مرورگر فایرفاکس بر روی کامپیوتر هایی که ویندوز XP و ‌VISTA دارند به شدت کاهش یافته است.

با اینحال موزیلا عنوان کرد فایرفاکس یکی از چند مرورگری است که همچنان به پشتیبانی از ویندوز XP و ویستا ادامه داده است و قرار است این پشتیبانی تنها تا سپتامبر ۲۰۱۷ ادامه یابد.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A