با فشار یک دکمه از دنیای مجازی اینترنت محو شوید

Print Friendly, PDF & Email

یک سایت اینترنتی سوئدی گزینه حذف را در اختیار افرادی قرار داده که مایلند با فشار یک دکمه رد پای خود را به طور کامل از دنیای آنلاین حذف کنند. این سرویس که Deseat.me نام دارد، توسط دو برنامه‌نویس سوئدی به نام‌ های ویل دالبو و لینوس اونه‌ باک طراحی شده که طی آن، افراد می‌ توانند با ارائه آدرس ایمیل و رمز عبور مطمئن شوند که کاملا از دنیای وب پاک می‌ شوند.

این سرویس از کاربران می‌ خواهد تا وارد حساب کاربری گوگل خود شوند تا بتواند تمام حساب‌ های کاربری آنها را در دنیای آنلاین شناسایی کند. این حساب ها می توان متعلق به انواع شبکه های اجتماعی باشد که با همان حساب کاربی گوگل ثبت شده اند.

این برنامه از پروتکل OAuth برای دسترسی به اطلاعات کاربران استفاده مب کند، سپس لینک‌ های حذف را برای حذف هر کدام از حساب‌ های افراد در اختیارشان قرار می‌ دهد تا بتوانند بطور انتخابی یا کلی حساب هایشان را پاک کنند.

پروتکل OAuth یک قرارداد باز است که به کاربران خدمات اینترنتی بکارگیرنده آن اجازه می‌ دهد اطلاعات کاربری‌ شان را بدون نیاز به دادن گذرواژه و نام کاربری، به صورت امن با دیگر خدمات دهنده ها به اشتراک بگذارند. برخی از وب‌ گاه‌ های مهم از جمله توییتر از این پروتکل پشتیبانی می‌ کنند و برای ارتباط از طریق آن، کتابخانه‌ هایی در زبان‌ های برنامه‌ نویسی مختلف وجود دارد. OAuth یک سازوکار کسب اجازه را معین می‌ کند که از راه آن سرویس‌ های دیگر اجازه می‌ یابند کارهای مشخصی را از طرف کاربر انجام دهند.

مثال‌ های ارائه شده در این سایت شامل رسانه‌ هایی مانند فیسبوک، یوتیوب و لینکداین و بسیاری سایت‌های دیگر است.

 

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A