به زودی شاهد جایگزینی VDSL به جای ADSL خواهیم بود

Print Friendly, PDF & Email

معاون مخابرات منطقه تهران با اشاره به منسوخ شدن خدمات ADSL گفت: جدیدترین روش فعلی اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی برای مصارف خاص VDSL )Very high bit-rate DSL) است که سرعتی بین ۵۰ تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه را ارائه می‌ کند.

سرعت فوق در مقایسه با ADSL که حداکثر ۸ تا ۱۰ مگابیت در ثانیه را پشتیبانی می کند نقطه عطفی در زمینه دستیابی به اینترنت از نظر سرعت خواهد بود. نقطه عطف قبلی، گذر از مرحله استفاده از مودم های با سرعت ۵۶ کیلو بیت در ثانیه بود.

کامران کاظمی با اشاره به استفاده از جدیدترین خدمات مخابرات در منطقه تهران و البرز اظهار داشت: سرویس VDSL تازه‌ ترین روش ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به مشترکان خانگی است که متوسط سرعت ۵۰ تا ۷۰ مگابیت بر ثانیه را به مشترکان ارائه می‌دهد.

معاون بازاریابی و فروش مخابرات منطقه تهران افزود: با توجه به اینکه سرعت سرویس‌ های معمول خانگی نیاز مشترکان را برآورده می‌ کند، این سرویس مناسب کاربرانی است که به سرعت‌ های بالاتر از عرف خانگی نیاز دارند مناسب است، برای مثال این سرعت برای سرویس‌ هایی از جمله IPTV یا دوربین‌ های امنیتی مناسب است.

وی با بیان اینکه تعداد مشترکان این سرویس محدود پیش‌ بینی شده گفت: بازاریابی و فروش در این سرویس با مورد مصرف آن هدف‌ گذاری شده است و به‌ ازای ۸ میلیون تلفن در حال کار در منطقه تهران و البرز حداکثر ۵۰۰ هزار مشترک VDSL پیش‌ بینی شده است.

به گفته کاظمی علی‌ رغم منسوخ شدن تکنولوژی ADSL سرویس VDSL هنوز در جهان به عنوان راهکاری کم‌ هزینه و گذرا استفاده می‌ شود و منسوخ‌ شده نیست، اما یک سرویس گذراست و روند جهانی ارائه سرویس اینترنت روی فیبر نوری است.

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A