تلویزیون های جدید UHD ال جی با سلول های رنگ نانو

Print Friendly, PDF & Email

ال جی که همواره به عنوان یکی از پیشگامان تکنولوژی شناخته می شود خبر از تولید سری جدید تلویزیون هایی سوپرUHD می دهد که با استفاده از سلول های رنگی با صفحه نمایش کوانتومی می تواند، دقت بالاتر، رنگ بهتر و شفاف تر و زاویه دید وسیع تری را در بین تلویزیون های موجود بدهد.

صفحه نمایش کوانتومی نقطه عطفی در تولید تلویزیون ها می باشد که برای چند سال آینده شاهد آن خواهیم بود. استفاده از یک کریستال نیمه هادی که عامل تولید رنگ با توجه به میزان مختلف نور است و یک لایه فیلتر رنگ، بین نور پس زمینه LED و صفحه نمایش LCD تمام آنچیزی است که در این صفحات نمایش وجود دارد. و حالا در تلویزیون های جدید نانو ال جی از همان صفحه نمایش های کوانتومی استفاده شده با کمی تغییر در اندازه سلول های رنگی به پهنای یک نانومتر!

عملکرد سلول های رنگ نانو زمانی مشخص تر می شود که ببینیم وقتی نوری که تولید می کنند مازاد آن توسط لایه فیلتر به طور کامل جذب شده و هیچ نشتی به دیگر سلول های نوری مشابه آنچه در پیکسل ها ی نوری دیده می شود وجود ندارد.

LG می گوید که این تکنولوژی باعث می شود مشکلاتی چون محو شدن رنگ و بی ثباتی تصویر که از نقایص صفحه نمایش های فعلی می باشد را از بین ببرید در حالی که به واسطه نمایش رنگ های کامل تر، زاویه دید بیشتری را برای بیننده به ارمغان می آورد و حدود ۶۰ درجه این میزان را در هر طرف بهبود می بخشد. ضمن اینکه روشنایی محیط های پرنور کمترین تاثیر را بر روی تصاویر نمایش داده شده دارند.

این نمایشگر ها محدوده رزولوشن بالا (HDR) را به خوبی پشتیبانی می کنند. در واقع نمایشگر های جدید سوپر UHD می توانند از اشکال مختلفی از جمله تصاویر ۳ بعدی، HDR10، تنظیم اشعه گاما ورودی و ترکیب پیشرفته با HDR در رنگ های مختلف را پشتیبانی کرده و استاندارد بالاتری در نمایش تصاویر HDR به دست آورد.

تماشای تصاویر این تلویزیون جدید به حدی جذاب است که تاکنون هیچ تجربه مشابه ای را در تماشای چنین تصاویر نداشته اید و نمی توان کیفیت آن را با هیچ نمایشگر دیگری مقایسه کرد.

این مجموعه از تلویزیون های سوپر UHD ال جی شامل سه مدل SJ9500 – SJ8500 و SJ8000 می شود که البته هنوز قیمت انها مشخص نشده است. SJ9500 که گل سرسبد این مجموعه است با اندازه ۵۵ اینچ وضخامت ۶٫۹ میلی متر نازکترین تلویزیون است. انتظار می رود که LG در نمایشگاه CES2017 این هفته این تلویزیون را رونمایی کند.

منبع: LG

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A