SmartUV دوربین تصویر برداری موبایل با اشعه ماوراء بنفش

Print Friendly, PDF & Email

همانطور که می دانید نور مرئی – نوری که با چشم غیر مسلح دیده می شود – بعد از برخورد به لایه بیرونی پوست منعکس می شود. اما نور ماوراء بنفش می تواند به لایه زیرین پوست نفوذ کند، این قابلیت نور دست آویزی شد برای شرکت کره ای Nurugo SmartUV تا در نمایشگاه ۲۰۱۷ CES یک دوربین تصویر برداری با اشعه UV را معرفی کند که می توان به گوشی هوشمند متصل شده و تصاویری از زیر پوست شما بگیرد.

بیشترین مورد استفاده ی در نظر گرفته شده برای SmartUV نظارت بر سلامت پوست است به این ترتیب که در عکس هایی که ثبت می کند می توان مشکلات اولیه را قبل از نمایان شدن در سطح مشاهده کرد.

یکی دیگر از استفاده های بالقوه این دوربین مشاهده خاصیت کرم های ضد آفتاب است. در صورتی که کرم های ضد آفتاب بر روی پوست بماند بعد از چندین ساعت خاصیت خود را از دست می دهند، با این دوربین می توان زمان دقیق بی اثر شدن کرم های ضد آفتاب را تشخیص داد تا نسبت به استفاده مجدد برای محافظت از پوست اقدام کرد.

این دوربین هم بر روی گوشی های iOS هم آندروید قابل استفاده می باشدو از طریق Micro USB به گوشی متصل شده و کار می کند.

قیمت این دوربین در حدود ۱۹۵ دلار است که فعلاً می توان از طریق نام نویسی و پیش خرید در کمپین ساخت Kickstarter، بعد از تولید به قیمت  ۹۵ دلار تهیه کنید.

 

منبع: کیک استارتر

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A