آی بی ام و سامسونگ بیشترین ثبت اختراع در سال ۲۰۱۶

Print Friendly, PDF & Email

هرچند که سیستم ثبت اختراع اساسا ناقص است و فرایند ثبت اختراع را تبدیل به یک ماراتون خفه کننده نوآوری تبدیل کرده است، با این حال، هنوز هم اختراعاتی هستند که با همه این شرایط ثبت شده و این نشان از حرکت روبه جلوی علم و دانش در جهان امروزی دارد. کارشناسان ثبت اختراع IFI در آماری که برای سال ۲۰۱۶ منتشر کرده اند، لیست ۱۰ شرکت فناوری برتر در زمینه ثبت اختراع را منتشر کردند که IBM اولین و SONY آخرین این لیست است.

همانطور که در این نمودار می ببینید IBM در بالا ترین سطح و بعد از آن سامسونگ قرار دارد. و این درحالیست که اپل در بین این ۱۰ شرکت جایی ندارد!

آی بی ام با ثبت ۲۲ اختراع و سامسونگ با ۱۵ اختراع در این لیست قرار دارند بعد از آنها کانون، کوالکام، گوگل و اینتل با ۸ اختراع و در آخر هم LG، مایکروسافت، TSMC و سونی قرار دارند.

ذکر این توضیح ضرورریست که فرایند ثبت اختراع به منزله تولید آن نیست بلکه حقی است که ثبت کننده به دست می آورد که بتواند از این فناوری در زمان مناسب استفاده کند و دیگر شرکت ها نتوانند از ایده آنها بدون اجازه استفاده کنند، که البته ثبت اختراع شامل کشور خاصی نمی شود و برای کل دنیا قابل اجراست.

منبع

به اشتراک گذاری این مقاله


مطالب مرتبط

پاسخ دهید

براي ثبت ديدگاه خود مي توانيد با يکي از اکانت هاي خود وارد شويدنشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A